تازه ترین عناوین
قیمت فولاد هند افزایشی بود
در سه ماهه پایانی سال 2017 شاهد افزایش هزینه های مواد اولیه در هند بودیم که در نتیجه آن قیمت محصولات نهایی فولاد رشد یافت. یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت فولاد به ویژه در مقاطع تخت فولادی تصمیم دولت هند برای تغییر در مالیات بر کالا و خدمات بود که در ماه جولای اعمال شد. قیمت داخلی ورق گرم در هند در سه ماهه پایانی پارسال نسبت به سه ماهه سوم با 30 درصد رشد همراه شد و به 38950 روپیه رسید. همچنین قیمت داخلی میلگرد با 4 درصد رشد به 32100 روپیه رسید..

به گزارش گروه ترجمه  چیلان ، دولت هند از جولای ۲۰۱۷ سیاست های مالیاتی جدیدی را بر کالا و خدمات تصویب کرد. اجرای این قانون قیمت فولاد به ویژه محصولات تخت را افزایش داد. پیش از این مالیات غیر مستقیم بر روی فولاد حدود ۱۲.۵ درصد به اضافه ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده بود اما در حال حاضر قیمت های اولیه مشمول ۱۸ درصد مالیات بر کالا و خدمات می شوند.

از سوی دیگر افزایش هزینه های تولید نظیر افزایش قیمت مواد اولیه نظیر سنگ آهن، ذغال سنگ و قراضه موجب افزایش چشمگیر قیمت فولاد داخلی شده است. در سه ماهه پایانی پارسال قیمت سنگ آهن ۱۵ درصد و قیمت زغال کک شو ۱۰ درصد درمقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ رشد داشت.

همچنین افزایش قیمت های جهانی به نوبه خوب منجر به افزایش قیمت فولاد در بازار داخلی هند شده بود. ورق گرم صادراتی چین به طور متوسط به ۵۱۰ دلار در هر تن رسید که ۳۷ درصد جهش نسبت به سال ۲۰۱۶ داشت. نور گرم صادراتی از هند هم با ۳۲ درصد رشد درمقایسه با سال ۲۰۱۶ به ۵۲۴ دلار در هر تن رسیده بود. بنابراین تحقق اهداف صادراتی و بهبود تقاضا، تولیدکنندگان هندی را مجبور به افزایش قیمت ها در بازار داخلی کرده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
شناسه مطلب : 17790
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.