تازه ترین عناوین
چین به دنبال کاهش ۳۰ میلیون تن دیگر از ظرفیت فولاد
چین در نظر دارد تعداد بیشتری از کارخانه های قدیمی فولادسازی را تعطیل کرده و ظرفیت تولید فولاد خود را تا سال 2025 به کمتر از یک میلیارد تن کاهش دهد.

به گزارش  چیلان  به نقل از وب سایت متال جانکشن metaljunction، چین در نظر دارد تعداد بیشتری از کارخانه های قدیمی فولادسازی را تعطیل کرده و ظرفیت تولید فولاد خود را تا سال ۲۰۲۵ به کمتر از یک میلیارد تن کاهش دهد. این در حالی است که تقاضای داخلی فولاد را نیز به تدریج کاهش خواهد داد.

مدیر انجمن فولاد چین گفت: در اوایل سال ۲۰۱۶ چین تصمیم گرفت ۱۵۰ میلیون تن از تولید سالانه را طی بازه زمانی ۵ ساله کاهش داده تا سودآوری و نرخ بهره را در صنعت فولاد این کشور افزایش دهد. ظرفیت تولید فولاد چین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن تخمین زده شده بود.

یو یونگ، مدیر انجمن آهن و فولاد چین (CISA) و مدیر گروه آهن و فولاد هبی نیز اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیون تن از ظرفیت فولاد خام کشور تعطیل شده است که سود حاشیه ای اعضای انجمن را در سال ۲۰۱۷ تا ۴.۷ درصد افزایش داد.

وی تصریح کرد: چین در نظر دارد در سال جاری میلادی ۳۰ میلیون تن دیگر از ظرفیت را کاهش داده و ۱۰۰ میلیون تن فولاد با گرید پایین که عمدتا در ساخت و ساز از آن استفاده می شود را نیز تعطیل خواهد کرد.

یو در ادامه گفت: تقاضای فولاد چین به طور کلی کاهش می یابد در حالی که مازاد ظرفیت برای دوره زمانی نسبتا پایدار ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: چین حدود نیمی از فولاد جهان را تولید می کند اما صنعت فولاد این کشور به دلیل ایجاد آلودگی هوا شمال چین و به ویژه در استان هبی مورد سرزنش قرار گرفته بود.

وی معتقد است: پس از تغییر خط مشی ها و ارتقاء تکنولوژیکی، اکنون کارخانه های فولاد چین جزو پاک ترین صنایع فولاد جهان هستند.

از سوی دیگر اعضای انجمن آهن و فولاد چین توانستند در سال گذشته میلادی مصرف انرژی را برای تولید هر تن فولاد ۲.۱۶ درصد کاهش دهند.

2

تاریخ انتشار : ۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
شناسه مطلب : 18160
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.