چینی ها در ایران کارخانه ساخت الکترود گرافیتی می سازند
یک شرکت چینی برای ساخت یک کارخانه جدید الکترود گرافیتی به صورت سرمایه گذاری مستقیم اعلام آمادگی کرد. 

به گزارش  چیلان ، ریچارد شن مدیر نمایندگی ایران شرکت مشاور اقتصادی چین (CCIEE) در دیدار با اردشیر سعدمحمدی معاون ایمیدرو اظهار داشت: این شرکت آمادگی دارد کارخانه تولید الکترود گرافیتی با ظرفیت ۳۰ هزار تن را با سرمایه گذاری مستقیم و به صورت ایی پی سی اف (طراحی و مهندسی، تامین، ساخت و تامین مالی) اجرا کند.

به گفته شن، این طرح در ۲ فاز (تولید پترولیوم کک به کربن و تولید کربن به الکترود گرافیتی) قابل اجراست. وی افزود: درخواست ما برای اجرای این طرح، تامین زیرساخت ها است.

اردشیر سعد محمدی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز در این جلسه گفت: با توجه به برنامه تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام تا سال ۱۴۰۴، حداقل ۱۰۰ هزار تن الکترود گرافیتی نیاز است که در حال حاضر طرح احداث کارخانه الکترود گرافیتی اردکان (اینجا) با ظرفیت ۳۰ هزار تن در حال اجراست و اکنون تجهیزات آن خریداری شده است.

وی ادامه داد: از پیشنهاد ساخت کارخانه جدید الکترود گرافیتی به صورت “ایی پی سی اف” توسط شرکت مشاوره چین استقبال می کنیم.

سعدمحمدی به جایگاه سواحل جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس جایگاه مناسبی برای احداث کارخانه الکترود گرافیتی دارد به این دلیل که زیرساخت ها ایجاد شده است و شرکت های سرمایه گذار در این منطقه ۱۵ سال از مالیات معاف خواهند بود.

شرکت مشاوره اقتصادی چین (CECC) توسط مرکز بین المللی مبادلات بین المللی چین (CCIEE) در مارس ۲۰۱۱ تاسیس شده است. محدوده کسب و کار این شرکت شامل مشاوره استراتژیک، تحقیقات برای پروژه های ویژه، مشاوره مربوط به سرمایه گذاری و تامین مالی، توسعه صنعتی، مشاوره همکاری بین المللی و غیره است.

گفتنی است، طرح فعلی الکترود گرافیتی در منطقه اردگان با سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو، فولاد مبارکه، شرکت چادرملو و فولاد خراسان (اینجا) در حال اجراست.

2

تاریخ انتشار : ۷ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
شناسه مطلب : 18263
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.