Advertisement
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:مسیر قانونی خرید ریل از ذوب آهن باز شد/ قرارداد تامین ریل با ذوب آهن امضا و ابلاغ شد
با امضای قرارداد خرید ریل بین راه آهن و ذوب‌آهن و ابلاغ آن، مسیر قانونی خرید ریل از این کارخانه باز شد و هر آنچه آنها تولید کنند توسط راه آهن خریداری خواهد شد.

به گزارش  چیلان  به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد خرید ۱۵ هزار تن ریل UIC۶۰ (ریل ملی) با ذوب‌آهن اصفهان خبر داد و گفت: خوشبختانه اخیرا اولین قرارداد تامین ریل از طریق مناقصه با شرکت ذوب آهن اصفهان امضا و ابلاغ شد. بر این اساس تولید ۱۵ هزار تن ریل انجام می‌شود که هم‌اکنون منتظر ضمانت‌نامه از سوی ذوب آهن هستیم.

وی با بیان این‌که شرایط تامین منابع مالی مورد نیاز این قرارداد وجود دارد، افزود: امیدواریم با این کار راه آهن جمهوری اسلامی ایران بتوانیم حداکثر استفاده را از ظرفیت داخلی برای توسعه زیرساخت‌های ریلی ببریم.

وی تاکید کرد: با امضای قرارداد با ذوب‌آهن و ابلاغ آن، مسیر قانونی برای خرید ریل از این کارخانه باز می‌شود و آنها هر چه که بتوانند ریل تولید کنند آنرا خریداری خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص میزان ریل وارد شده از سال ۹۲ به کشور گفت: از سال ۹۲ تاکنون حدود ۹۷۰ کیلومتر خط آهن ریل گذاری جدید بوده که کارهای تکمیل خط آن در حال انجام است.

خادمی با بیان این‌که حدود ۶۰ کیلومتر از این ریل‌گذاری قبل از سال ۹۲ انجام شده است، گفت: در مجموع از سال ۹۲ تاکنون حدود ۶۰ هزار تن ریل از کشورهای مختلف برای توسعه زیرساخت‌های ریلی وارد شده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
شناسه مطلب : 23042
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.