مهندس منصور یزدی زاده در گفت و گو با چیلان خبر داد: ضرورت سرمایه گذاری دولت در توسعه معادن زغال سنگ
از آنجا که هدف دولت حمایت از معادن زغال سنگ می باشد، نیاز است مصرف کننده عمده این ماده اولیه (ذوب آهن اصفهان) نیز مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان به  چیلان  درباره ضرورت سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ گفت: ذوب آهن اصفهان به دلیل تولید به روش کوره بلند، تقریباً تنها مصرف کننده زغال کک شو در ایران است.

وی افزود: از آنجا که هدف دولت حمایت از معادن زغال سنگ می باشد، نیاز است مصرف کننده عمده این ماده اولیه (ذوب آهن اصفهان) نیز مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.

یزدی زاده تصریح کرد: در این راستا نشست های خوبی با وزرای صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است که حمایت های دوسویه از معادن و ذوب آهن اصفهان به عنوان مصرف کننده اصلی زغال سنگ توامان مد نظر قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان ادامه داد: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تُن ذخیره معدن زغال سنگ کشور است که اغلب آن کک شو می باشد. اگر ما انتظار داشته باشیم که فقط شرکت هایی که تامین کننده زغال هستند، در این زمینه سرمایه گذاری داشته باشند رویکرد مناسبی نیست. بهره برداری از ذخائر موجود در کشور مستلزم این است که یک سیاست کلی در وزارت صمت در نظر گرفته شود و امیدواریم که این ذخائر به بهره برداری برسند.

در این باره بیشتر بخوانید:

2

تاریخ انتشار : ۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
شناسه مطلب : 24077
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.