معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:فولاد ۳۰ درصد ظرفیت خالی دارد/ افزوده شدن ۲۵ میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور طی ۴ سال آتی
از 35 میلیون ظرفیت فولاد کشور، 25 میلیون تن طی سال گذشته تولید شد که نشان می دهد 30 درصد ظرفیت خالی در حوزه فولاد وجود دارد.

به گزارش  چیلان ، اردشیر سعدمحمدی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور طی ۴ سال آتی اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه ها فراهم شود.

وی در گفت و گویی با شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی، افزود: از ۳۵ میلیون ظرفیت فولاد کشور، ۲۵ میلیون تن طی سال گذشته تولید داشته ‌ایم که ۳۰ درصد ظرفیت خالی داریم.

وی افزود: نیازمند برنامه ریزی لازم در زیربناها، جاده و ماشین آلات در بخش معادن هستیم تا بتوانیم ظرفیت این حوزه را افزایش دهیم.

سعدمحمدی با بیان اینکه ارزش منابع طبیعی دنیا حدود ۸۱۰ تریلیون دلار و سهم کشور ما از این رقم ۲۷ و ۳ دهم تریلیون دلار است گفت: امسال حدود ۳ میلیارد دلار طرح‌ معدنی افتتاح خواهد شد و همچنین طرح های بسیاری نیز برای عملیاتی شدن در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

این مقام مسئول در ایمیدرو ادامه داد: با استفاده از ذخایر معدنی در کشور و عناصر استراتژیک با فراهم کردن شرایط می‌توانیم در اقتصاد دنیا نقش آفرینی کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 24913
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.