فوری/ مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در گفت‌وگو با چیلان:با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله مخالفیم/ با کنترل شدید قیمت شمش و اسلب، قیمت سنگ آهن نیز باید کنترل شود
مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با چیلان درباره جلسه‌ای که امروز سه‌شنبه در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله برگزار می‌شود، عنوان کرد: با افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن مخالفیم وشرایط فعلی بایستی حفظ شود.

مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با  چیلان  درباره جلسه‌ای که امروز سه‌شنبه در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله برگزار می‌شود، عنوان کرد: با افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن مخالفیم وشرایط فعلی بایستی حفظ شود.

مدیرعامل بزرگ‌ترین فولادساز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار  چیلان ، ضمن اعلام مخالفت خود با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله گفت: کنترل شدید قیمت شمش فولادی و اسلب می‌طلبد که قیمت سنگ آهن هم کنترل شود.

گفتنی است که سال گذشته، قیمت کنسانتره در ایران طی فرمول وزارت صمت، معادل ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شد. شنیده‌های  چیلان  از سایر منابع، حاکی از این است که حلقه‌های بالادست زنجیره فولاد تمایل دارند که قیمت کنسانتره را از ۱۶ درصد فعلی به ۲۱ درصد افزایش دهند و یا حداقل ۲ درصد به قیمت فعلی اضافه کنند.

انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز پیش از این مخالفت صریح خود را با تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی اعلام کرده است.

به گزارش  چیلان ، امروز سه شنبه ۲۶ فروردین رأس ساعت ۱۴، جلسه‌ای در وزارت صمت در مورد تعدیل ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن برگزار می‌شود و با اعلام مخالفت فولادسازان، باید نتیجه این جلسه چه خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵
شناسه مطلب : 30855
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.