گزارش چیلان از عرضه شمش فولادی در بورس کالاوزارت صمت تمام معاملات شمش فولادی در بورس کالا را ابطال کرد
امروز یک‌شنبه هفتم اردیبهشت ۲۰ هزار تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد اما وزارت صمت در ادامه رویه ابطال معاملات، به دلیل مباحث قیمتی، کلیه معاملات را باطل اعلام کرد و هیچ‌یک از معاملات، تأیید نهایی را کسب نکرد.

پیگیری خبرنگار  چیلان  از بورس کالا حاکی از این بود که امروز وزارت صمت کلیه معاملات شمش فولادی را ابطال کرده است. روز گذشته نیز  ۲۹ هزار و ۳۹۲ تن میلگرد و تیرآهن در تالار محصولات صنعتی بورس کالا عرضه شد که وزارت صمت، معاملات بیش از ۱۰ هزار تن از این مقاطع طویل فولادی عرضه‌شده را ابطال کرد. بدین ترتیب، دمینوی ابطال معاملات در دومین روز کاری هفته نیز ادامه یافت.

معاملات امروز شمش فولادی در حالی ابطال شد که بار دیگر وزارت صمت در تعیین قیمت پایه عرضه شمش فولادی، به فرمول کارگروه تنظیم بازار پایبند نبود. قیمت پایه عرضه شمش، امروز ۳۹۵۱ تومان به ازای هر کیلو بود؛ اگر وزارت صمت می‌خواست به فرمول خود پایبند باشد، با توجه نرخ هفتگی ارز نیمایی که در عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا مبنا قرار گرفته (قیمت ۱۳۸۹۹ تومان برای هر دلار آمریکا)، قیمت پایه عرضه شمش باید ۴۰۰۸ تومان در روز جاری می‌بود. (کارگروه تنظیم بازار طبق مصوبه خود، اعلام کرده که قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا، بر اساس ۸۳ درصد قیمت شمش صادراتی ایران در خلیج فارس است که به صورت هفتگی از مجله متال بولتن استخراج می‌شود. آخرین قیمت شمش صادراتی ایران، ۳۴۷.۵ دلار به ازای هر تن بوده است.)

2

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۶
شناسه مطلب : 31100
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.