آغاز تولید آزمایشی کنسانتره فولاد سنگان و گندله‌سازی سناباددو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان آماده افتتاح شدند
کارخانه‌های کنسانتره فولاد سنگان با ظرفیت ۵ میلیون تن در سال و گندله‌سازی سناباد (سیمیدکو) با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال، به تولید آزمایشی رسیده‌اند و طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان ماه جاری افتتاح می‌شوند.

به گزارش  چیلان  به نقل از ایمیدرو، در این زمینه علی امرائی مدیرعامل فولاد سنگان در خصوص پروژه ۵ میلیون تنی کنسانتره سنگان گفت: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان در منطقه سنگان ظرفیت تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و در قالب دو خط ۲.۵ میلیون تنی در سال طراحی شده است.
امرائی افزود: محصولات این کارخانه جهت تامین خوراک گندله‌سازی مبارکه استفاده می شود.

مدیرعامل فولاد سنگان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تجهیزات (وزنی) این کارخانه “ساخت داخل” است، گفت: این کارخانه توسط متخصصان ایرانی احداث شده است.

وی گفت: کارخانه فوق مانع خام فروشی می شود و زمینه ثبات تولید در فولاد مبارکه را فراهم می کند.

امرائی ادامه داد: اشتغال مستقیم کارخانه ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۳ هزار نفر به طور غیرمستقیم است.

اشتغالزایی جدید و جلوگیری از خام فروشی

محمد مدنی‌فر مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد نیز در خصوص کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله این شرکت گفت: طراحی، مهندسی و اجرای پروژه فوق توسط متخصصان ایرانی انجام شده است. بیش از ۵۰ درصد تجهیزات کارخانه فوق به لحاظ وزنی، ساخت داخل است.

مدنی فر با بیان اینکه این کارخانه در منطقه محروم شرق کشور، زمینه اشتغالزایی و جهش تولید در عسلویه شرق کشور را فراهم خواهد کرد، افزود: راه اندازی این کارخانه زمینه ساز جلوگیری از خام فروشی و اشتغالزایی در منطقه محروم خواف شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد اعلام کرد: این واحد به صورت مکانیزه بوده و گندله بعد از تولید به صورت مستقیم به واحدهای تولیدی هدف در مجتمع سنگان خواف منتقل می‌شود.

وی گفت: اشتغالزایی این کارخانه ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم است.

مجتمع سنگ آهن سنگان از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است. معادن سنگان دارای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ذخیره توده معدنی هستند و برنامه تولید ۱۷ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله در سنگان، هدفگذاری شده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
شناسه مطلب : 31660
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.