مدیرعامل فولاد خراسان در گفت‌وگو با چیلان درباره جلسه امروز رئیس جمهور با مدیران فولادی و پتروشیمی اظهار داشت:فولاد در ارزآوری از پتروشیمی جلو افتاد​/ فولاد ۲ میلیارد دلار بیش از پتروشیمی ارزآوری دارد
کسری غفوری، مدیرعامل فولاد خراسان، در گفت وگو با چیلان در مورد نشست امروز تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی با رئیس جمهور عنوان کرد: در جلسه امروز تأکید شد که ارزآوری صنعت فولاد بیش از صنعت پتروشیمی است. در سال گذشته، ارزآوری صنعت فولاد، ۱۰ میلیارد دلار بوده در حالی که ارزآوری صنعت پتروشیمی ۸.۸ میلیارد دلار بوده است. برای سال جاری نیز پیش‌بینی می‌شود که درآمد ارزی حاصل از صادرات فولاد در شرایط سخت تحریمی به ۱۰.۸ میلیارد دلار برسد که موفقیت بزرگی برای اقتصاد کشور است.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل فولاد خراسان اظهار داشت: رئیس جمهور امروز در جلسه با مدیران صنایع فولاد و پتروشیمی صراحتاً عنوان کردند که صنعت فولاد، یک گام از صنعت پتروشیمی جلوتر است و پتروشیمی باید یک گام به سمت جلو حرکت کند تا به صنعت فولاد برسد.

کسری غفوری در مورد ارزآوری دو صنعت فولاد و پتروشیمی در شرایط دشوار تحریمی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز با رئیس جمهور همه اتفاق نظر داشتند که ارزآوری صنعت فولاد برای پتروشیمی در این شرایط حساس، بیش از صنعت پتروشیمی است. صادرات فولاد در سال گذشته کمک بزرگی به اقتصاد کشور کرده و میزان صادرات فولاد در سال ۹۸، ۱۰ میلیارد دلار بوده است. در سال جاری نیز صادرات فولاد، نسبت به سال گذشته، با وجود بحران کرونا و شرایط دشوار تحریمی افزایش خواهد یافت و به ۱۰.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. در واقع، در شرایط جاری، صنعت فولاد ارزآورترین صنعت کشور است.

کسری غفوری افزود: رئیس جمهور در جلسه امروز اذعان داشتند که صنعت فولاد در شرایط تحریمی نه تنها زمین‌گیر نشد، بلکه رشد تولید، فروش و ارزآوری را نیز تجربه کرد. در واقع، صنعت فولاد یکی از ستون‌های مستحکم اقتصاد کشور است.

شایان ذکر است امروز دوشنبه ۶ مرداد، مدیران شرکت‌های بزرگ فولادی و پتروشیمی با رئیس جمهور دیدار کردند. در این جلسه، از مدیران فولادی، سیدرسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن فولاد، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان، کسری غفوری، مدیرعامل فولاد خراسان، منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، جمشید ملارحمان مدیرعامل گل گهر، و ناصر تقی‌زاده مدیرعامل چادرملو حضور داشتند.

2

تاریخ انتشار : ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۸
شناسه مطلب : 32340
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.