آمار تولید شرکت‌های بزرگ فولادی در نیمه نخست امسال/ گندله در صدر افزایش تولید/ رشد ۷ درصدی تولید شمش شرکت‌های بزرگ فولادی
میزان تولید شمش فولادی توسط شرکت‌های بزرگ فولادی کشور در نیمه نخست امسال از ۱۱.۲ میلیون تن فراتر رفت. همچنین در شش ماه نخست امسال، تولید گندله در ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده این محصول، به ۲۲.۸ میلیون تن رسید که نسبت به عملکرد نیمه نخست سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد. در محصولات زنجیره فولاد بیشترین رشد تولید در نیمه نخست امسال، مربوط به گندله (۹ درصد) و پس از آن، آهن اسفنجی (۸ درصد) بود. تولید شمش فولادی در ۱۸ شرکت بزرگ نیز رشد ۷ درصدی را در نیمه نخست امسال تجربه کرد و تولید محصول فولادی یازده شرکت بزرگ با رشد ۳درصدی، به ۷.۲ میلیون تن رسید.

به گزارش  چیلان ، به نقل از ایمیدرو، تولید زنجیره فولاد در نیمه نخست امسال با رشد همراه شد. در این مدت گندله سنگ آهن با رشد ۹درصدی در صدر افزایش تولید زنجیره فولاد قرار گرفت.
تولید این محصول در ۱۰ شرکت تولیدکننده به ۲۲.۸ میلیون تن رسید که نسبت به عملکرد نیمه نخست سال گذشته رشد ۹درصدی را رقم زد. همچنین تولید شهریور ماه این تعداد شرکت ۴.۱ میلیون تن رسید که ۲۳درصد بیش از تولید مدت مشابه سال گذشته است.
طی مدت شش ماه ابتدای سال جاری تولید آهن اسفنجی نیز با رشد ۸درصدی به ۱۵.۵ میلیون تن افزایش پیدا کرد. ۲۳کارخانه تولید آهن اسفنجی مشغول به فعالیت هستند که تولید آن ها در شهریور ماه با رشد ۱۲درصدی از ۲.۶ میلیون تن فراتر رفت.
تولید شمش فولادی در ۱۸ شرکت بزرگ نیز رشد ۷درصدی را در نیمه نخست تجربه کرد و به بیش از ۱۱.۲ میلیون تن رسید.تولید این شرکت ها در ماه ششم سال به بیش از ۲ میلیون تن رسید که ۱۱درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال گذشته است.
در شش ماه ابتدای امسال همچنین تولید ۹ واحد بزرگ تولید کنسانتره سنگ آهن با رشد ۴درصدی همراه شد و از ۲۴.۶میلیون تن عبور کرد. در ماه شهریور نیز با رشد ۶درصدی به بیش از ۴.۲ میلیون تن رسید.
تولید محصول فولادی یازده شرکت بزرگ طی شش ماه ابتدای سال جاری با رشد ۳درصدی، به ۷.۲ میلیون تن افزایش پیدا کرد. این شرکت ها در شهریور ماه ۱.۲ میلیون تن انواع محصول فولادی تولید کردند که ۹درصد بیشتر از ماه مشابه سال ۹۸ بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
شناسه مطلب : 33075
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.