گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ اقبال خوب مشتریان در شرق آسیا و خاورمیانه به شمش صادراتی ایران/ فروش صادراتی قابل توجه ۴ فولادساز ایرانی
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، مبنای تعیین قیمت پایه و همچنین رقابت خریداران شمش در بورس کالا است. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۴۱۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، رشد ۰.۶ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با افزایش حدوداً ۰.۶ درصدی به ۴۵۰ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، افزایش حدوداً ۰.۶ درصدی را تجربه کرد و ۴۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۰۷ تا ۴۱۳ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۱۰ دلار به ازای هر تن، افزایش ۰.۶ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۱۶ مهر نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که تاجران در هفته گذشته حجم قابل توجهی شمش فولادی از فولادسازان ایرانی خریداری کرده‌اند که با افزایش تقاضا از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و همین‌طور کشورهای شرق آسیا (خصوصاً چین) انتظار می‌رود در ماه‌های اکتبر تا دسامبر به این مقاصد، صادر شود.

طبق گزارش متال بولتن، ۴ فولادساز ایرانی محموله‌های بیلت با حجم‌های متفاوت را به قیمت‌های ۴۰۷ تا ۴۱۳ دلار به ازای هر تن فروخته‌اند؛ گرچه یک فولادساز ایرانی ادعا کرده که دو محموله جمعاً به حجم ۶۰ هزار تن را به قیمت فوب ۴۱۵ دلار به ازای هر تن فروخته است (ادعایی که متال بولتن آن را تأیید نکرده است).

در هفته‌های اخیر، تقاضای خوبی برای شمش فولادی صادراتی ایران در بازار خاورمیانه و شمال آفریقا وجود داشته و یک محموله ۲۰ تا ۳۰ هزار تنی با قیمت سی‌اف‌آرِ ۴۴۵ دلار به ازای هر تن به مشتریان قطری فروخته شده است. هزینه حمل و نقل در خلیج فارس ۱۵ تا ۱۶ دلار به ازای هر تن است و شمش فولادی ایران در این منطقه جذابیت زیادی برای مشتریان دارد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۷
شناسه مطلب : 33193
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.