گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ اولین کاهش هفتگی قیمت اسلب از اواسط مرداد تاکنون/ نگرانی نسبت به تغییر سیاست‌های پولی چین
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، مبنای تعیین قیمت پایه و همچنین رقابت خریداران شمش در بورس کالا است. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۴۰۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز با کاهش حدوداً ۲.۸ درصدی به ۴۳۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید. در هفته گذشته اولین کاهش هفتگی قبل اسلب صادراتی از اواسط مردادماه تاکنون رقم خورد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، کاهش حدوداً ۲.۸ درصدی را تجربه کرد و در محدوده ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۰۰ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۰۵ دلار به ازای هر تن، کاهش ۱.۲ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۳ مهر نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده که کاهش معامله اسلب و افزایش چانه‌زنی تاجران، کاهش قیمت اسلب صادراتی ایران را در پی داشته است. فولاد خوزستان قیمت اسلب صادراتی خود را در هفته گذشته از ۴۵۰ دلار به ازای هر تن به ۴۴۰ دلار به ازای هر تن کاهش داد.

قیمت ورق گرم در بازار چین روند صعودی خوبی را هفته گذشته سپری کرد، اما فعالان بازار نگران این هستند که دولت چین سیاست پولی حمایتی خود را، حالا که اقتصاد این کشور بحران کرونا را پشت سر گذاشته تغییر دهد و در نتیجه قیمت‌ها در ماه‌های باقی مانده از سال ۲۰۲۰ کاهش یابد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۳ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
شناسه مطلب : 33286
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.