نقش مهم گل‌گهر در بازارگردانی ۸ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ
رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو با بیان اینکه در ماه‌های اخیر ارزش بازارگردانی شرکت‌های حوزه صنایع معدنی از جمله گل‌گهر (کگل)، فولاد مبارکه (فولاد)، چادرملو (کچاد)، سرمایه‌گذاری معادن و فلزات (ومعادن)، فولاد خوزستان (فخوز) و صنایع مس (فملی) به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: این شرکت‌ها علاوه بر بازارگردانی، با افزایش سرمایه اقدام بزرگی در جهت توسعه این بخش کرده‌اند.

به گزارش  چیلان ، خداداد غریب‌پور درباره وضعیت تولید طی هفت ماه ابتدای سال گفت: طی این مدت به‌رغم همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و با رعایت ضوابط مربوطه، با رشد و همچنین جهش تولید برخی محصولات مواجه بودیم. غریب‌پور درباره نقش معدن و صنایع معدنی در بورس، گفت: در ماه‌های اخیر ارزش بازارگردانی شرکت‌های این حوزه از جمله گل‌گهر، صنایع مس، مبارکه، چادرملو و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات، فولاد خوزستان و … به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: این شرکت‌ها علاوه بر بازارگردانی، با افزایش سرمایه اقدام بزرگی در جهت توسعه این بخش کرده‌اند. رئیس هیئت‌عامل‌ ایمیدرو با تاکید بر اینکه در زنجیره معدن و صنایع معدنی خبرها امیدوارکننده است، گفت: ارزش طرح‌های توسعه شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، معادل ۴.۵ میلیار یورو (به‌صورت‌ ارزی)، و ۴۰هزار میلیارد تومان (به‌صورت‌ ریالی)، است.

غریب‌پور با اعلام اینکه معدن و صنایع معدنی ۲۴ درصد بورس را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: آینده این شرکت‌ها از وضعیت کنونی بهتر خواهد بود و بازار رو به رشدی دارند.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴
شناسه مطلب : 36499
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.