صنایع معدنی پیشگام در سطح کیفی و تعالی سازمانی
طبق اعلام سازمان مدیریت صنعتی صنایع معدنی و بانک‌ها از لحاظ سطح کیفی و تعالی سازمانی در رتبه بالاتری نسبت به سایر بخش‌ها قرار دارند.

محمد علی محمدی، مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری چهاردهمین همایش تعالی سازمانی که قرار است نهم اسفندماه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شود، اظهار کرد: این همایش در پنج بخش ساخت و تولید، خدمات، آموزش و عمومی برگزار می‌شود و هدف از آن ایجاد فضای رقابتی برای اثبات شایستگی سازمان‌ها در کشور است، چرا که نیاز به بنگاه‌ها و سازمان‌های جهان‌ترازی داریم که بتوانند با قابلیت‌های خود سهم ما را در دنیا بگیرند.

وی با بیان این‌که مدل ارزیابی در این سنجش ترکیبی است و شامل پارامترهای کمی و کیفی می‌شود، خاطر نشان کرد: این مدل ارزیابی عملکرد یک سازمان و نیز توانمندی‌ها و قابلیت‌های آن را نشان می‌دهد و می‌تواند از طریق آن سطح تعالی و تکامل یک سازمان را شناخت.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ادامه داد: یکی‌دیگر از اهداف همایش مشخص کردن نقاط قوت و بهبود سازمان‌هاست تا بتوانند در جهت اصلاح برآیند. علاوه بر این مدیران می‌توانند از عملکرد و توانایی سازمان خود مطلع شوند تا در جهت بهبود سازمانی اقدام کنند.

محمدی با اشاره به این‌که معرفی سازمان‌های الگو در زمینه برندسازی، توسعه سطح بازار، کیفیت و کمیت از دیگر اهداف این همایش است، بیان کرد: اطلاعات به دست آمده موجب انتقال تجربه خواهد شد و در زمینه‌ی حضور شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچ مرزی قائل نشده‌ایم و به صرف این‌که یک بنگاه اقتصادی باشد برای ثبت‌ نام کافی است.

وی با بیان این‌که هر سازمانی که در زمینه کسب‌وکار و صنعت فعال است می‌تواند در این همایش شرکت کند، گفت: تمایل داریم در تمامی بخش‌ها حوزه فعالیت خود را گسترش دهیم. در سال جاری ۷۱ شرکت و سازمان در این همایش ثبت نام کرده‌اند هرچند حجم تقاضا بیشتر از این رقم است و ۷۱ شرکت و سازمان حاضر آنهایی هستند که توانستند حداقل‌ها را کسب کنند.

مهدی اسماعیلی‌رخ، مدیر مرکز تعالی سازمان مدیریت صنعتی نیز با اشاره به این‌که سازمان‌ها و شرکت‌ها در سه سطح اصلی ثبت نام کرده‌اند، گفت: نزدیک به ۱۰۰ کشور دنیا چنین مراسمی را برگزار می‌کنند که دارای مدل‌های ملی هستند. پس از آن شرکت‌های برتر می‌توانند در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی شرکت کنند.

وی با بیان این‌که طی ۱۳ دوره گذشته صنایع معدنی و بانک‌ها به لحاظ کیفیت و تعالی سازمانی از سایر حوزه‌ها جلوتر هستند در مورد هزینه ثبت نام شرکت‌های مختلف در این همایش اعلام کرد: حداقل هفت و حداکثر ۳۵ میلیون تومان هزینه شرکت در این همایش است.

2

تاریخ انتشار : ۹ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶
منبع : خبرگزاری ایسنا
شناسه مطلب : 10300
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.