سهم ۳۰ درصدی عراق از صادرات فولاد خراسان
از حدود 64 هزار تن صادرات شرکت فولاد خراسان در سال جاری تقریبا 30 درصد آن به کشور عراق صورت پذیرفته و امیدواریم این سهم به 50 درصد افزایش یابد.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، حمیدرضا شنوایی، رییس صادرات فولاد خراسان ضمن بیان این مطلب گفت: در این زمینه اظهار داشت: میزان سالانه مصرف فولاد در کشور عراق به حدود ۱ میلیون و ۲۰۰هزار تن می رسد که ترکیه، اکرین و ایران اصلی ترین تامین کنندگان فولاد این کشور هستند.

شنوایی با بیان این که  ۷۰ درصد مصرف میلگرد این کشور توسط تولید کنندگان ترک و اوکراینی تامین می شود، افزود: شرکت های ایرانی نیز، خصوصا در تامین میلگرد، سهمی حدود ۳۰ درصدی از این بازار به خود اختصاص داده اند و از دستاوردهای حضور فولاد خراسان در این نمایشگاه عقد قرارداد فروش میلگرد به برخی تجار بخش خصوصی این کشور بود.

وی اضافه کرد: از حدود ۶۴ هزار تن صادرات شرکت در سال جاری تقریبا ۳۰ درصد آن به کشور عراق صورت پذیرفته که امیدواریم با هدف گذاری ویژه صادرات به عراق، این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی  افزود: با ۳ گروه تجاری برای صدور محصولات مذاکره گردید که با دو گروه توانستیم برای صدور محصولات فولاد خراسان به توافق برسیم.

گفتنی است، فولاد خراسان در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ بهمن در سومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عراق شرکت کردند. این نمایشگاه با هدف ارتقای مناسبات تجاری و بین المللی و با محوریت «پروژه بغداد و نمایشگاه صنعت ساختمان، ماشین آلات صنعتی و خطوط تولید» با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران در بغداد، برگزار شد.

در این نمایشگاه۱۴۰ شرکت ایرانی در زمینه های نفت و گاز، صنعت، خودرو و قطعات خودرو، آّب و برق، خدمات فنی–مهندسی، ساختمان، لوازم خانگی، مبلمان اداری و منزل و صنایع غذایی و کشاورزیمحصولات خود را به نمایش گذاشتند.

گفتنی است در جریان بازدید مهندس نعمت زاده، وزیر «صنعت، معدن و تجارت» کشورمان از غرفه های نمایشگاه، ایشان مجتمع فولاد خراسان را به عنوان واحدی توانمند در کشور ایران به همتای عراقی خود معرفی کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲ اسفند ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
شناسه مطلب : 11032
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.