رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه
سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به اسفند 95 به صورت حسابرسی نشده رشد 53 درصدی داشت.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۰/۱۲/۱۳۹۵ به صورت حسابرسی نشده خبر داد.

امیرحسین نادری در همین خصوص افزود: شرکت فولاد مبارکه با سرمایه ۷۵۰۰۰ میلیارد ریال، سود هر سهم خود را با ۵۳ درصد افزایش نسبت به آخرین پیش‌بینی سال ۹۵ مبلغ ۲۵۳ ریال اعلام کرده است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت فولاد مبارکه همچنین برای سال ۹۶، مقدار ۶ میلیون و ۹۷۹ هزار تن فروش انواع محصول را به ارزش ۱۱۹ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است که این میزان، نسبت به مقدار فروش محصول در سال ۹۵، ۱۱ درصد رشد را نشان میدهد. همچنین پیش‌بینی ارزش فروش محصولات در سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی را نشان میدهد.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از قیمت فروش محصولات به عنوان عامل اصلی اثرگذار بر سودآوری یاد و اظهار امیدواری کرد: در صورت ثبات قیمتهای فروش در محدوده فعلی، چشم انداز سودآوری شرکت در سال آتی بسیار روشن باشد.

وی در خصوص دیگر علل اصلی رشد فروش شرکت افزود: با توجه به بهره برداری از ماشین ریخته گری شماره ۵ در سال جاری و اضافه شدن محصولات این خط به سبد محصولات در سال آتی، مقدار تولید و فروش در بودجه سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش یافته است. ضمن اینکه تمرکز شرکت بر تأمین محصول موردنیاز مشتریان داخلی و حفظ مشتریان خارجی نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر این مهم است، به طوری که ۷۶ درصد میزان فروش پیش‌بینی شده برای مشتریان داخلی و ۲۴ درصد از کل فروش برای صادرات در نظر گرفته شده است.

نادری با بیان اینکه پیش‌بینی شرکت برای سال ۹۶، دستیابی به سود خالص ۱۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال پس از کسر کلیه هزینه ها می باشد، ادامه داد: این میزان سود نسبت به سال ۹۵ رشدی به میزان ۵۳ درصدی را نشان میدهد.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه افزود: یکی از نکات بارز بودجه سال ۱۳۹۶ پیش‌بینی بودجهای به میزان ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرحهای توسعه است که در صورت بهره برداری و تکمیل ظرفیت توسعه های مذکور از جمله توسعه گندله سازی سنگان امکان افزایش سودآوری از محل طرحهای نامبرده برای مجموعه فولاد مبارکه به وجود خواهد آمد.

2

تاریخ انتشار : ۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
شناسه مطلب : 11094
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.