گزارش چیلان از روند تولید فولاد خام جهان در 2 ماهه نخست سال 2017:رشد ۵.۷ درصدی تولید فولاد خام جهان/ ایران تولید را به ۲ میلیون و ۸۹۵ هزار تن رساند
تولید فولاد خام جهان در دو ماهه نخست امسال با 5.7 درصد رشد به 264 میلیون تن رسید و ایران در بین 67 کشور عضو انجمن جهانی فولاد چهاردهم است.

تولید فولاد جهان در فوریه ۲۰۱۷ به ۱۲۶ میلیون و ۲۷۶ هزار تن رسید که ۳.۸ درصد بالاتر از فوریه ۲۰۱۶ بوده است.

به گزارش  چیلان ، براساس آمار منتشر شده از سوی انجمن جهانی فولاد ۶۷ کشور عضو این انجمن تولید را از ۱۲۱ هزار و ۶۰۷ هزار تن در فوریه ۲۰۱۶ به ۱۲۶ هزار و ۲۷۶ هزار تن رساندند.

این کشورها درمجموع دو ماه ابتدایی امسال ۲۶۴ میلیون و ۱۱۳ هزار تن فولاد خام تولید کرده اند که این عدد هم ۵.۷ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

بیشترین تولید طی دو ماه اول سال ۲۰۱۷ همچنان در اختیار چین با ۱۲۸ میلیون و ۷۶۷ هزار تن تولید فولاد خام است که باعث گردیده این کشور رتبه نخست خود را همچنان حفظ کند و هیچ کشوری به تولید آن نرسد. تولید فولاد چین در دو ماه اول امسال ۵.۸ درصد بالاتر از دو ماهه ابتدایی پارسال بود.

چین در فوریه تولید فولاد خام را به ۶۱ میلیون و ۱۸۷ هزار تن رساند که ۴.۶ درصد بیشتر از فوریه ۲۰۱۶ بود.

بعد از چین، ژاپن با تولید ۱۷ میلیون و ۳۴۳ هزار تن قرار داشت و سپس هند با تولید ۱۶ میلیون و ۴۵۹ هزار تن ظرف دو ماه بود.

براساس آمار انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام کشور آمریکا در ژانویه و فوریه امسال ۱۳ میلیون و ۳۳۷ هزار تن شد.

روسیه تولید کننده بعدی بود که تولید را به ۱۱ میلیون و ۷۶۸ هزار تن رساند و کره جنوبی تولید را ۱۱ میلیون و ۱۵۵ هزار تن کرد.

بعد از این کشورها، آلمان با تولید ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن قرار دشت.

سپس ترکیه با تولید ۵ میلیون و ۶۶۹ هزار تن قرار داشته و اکراین تولید را به ۴ میلیون تن رساند. از سوی دیگر بعد از این کشورها ایتالیا تولید دو ماهه را به ۳ میلیون و ۷۹۸ هزار تن رساند و تایوان ظرف دو ماه ۳ میلیون و ۶۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد. مکزیک هم ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار تن فولاد خام تولید کرد.

تولید فولاد برزیل در ظرف ۲ ماه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شد.

این گزارش می افزاید، تولید فولاد خام ایران در فوریه یک میلیون و ۳۷۵ هزار تن بود که ۱.۱ درصد بالاتر از فورسه ۲۰۱۶ بوده است.

ایران در دو ماهه ابتدایی امسال هم در مجموع ۲ میلیون و ۸۹۵ هزار تن فولاد خام تولید کرد که ۶.۲ درصد بیش تر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۴ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱
شناسه مطلب : 11732
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.