کارنامه معاملات سنگ آهن در بورس کالا
در سال گذشته (1395) درمجموع 2 میلیون و 415 هزار تن سنگ آهن از سوی مجتمع های معدنی جلال آباد، فلات مرکزی ایران، سنگان و نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد که از این میزان 2 میلیون و 30 هزار تن مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش  چیلان ، در سال ۹۵ برای ۲ میلیون و ۴۱۵ هزار تن سنگ آهن عرضه شده ۸ میلیون و ۱۲۵ هزار تن تقاضا به ثبت رسید و حجم معاملات به ۲ میلیون و ۳۰ هزار تن رسید.

بررسی آمار منتشر شده از سوی شرکت بورس کالای ایران در تالار صادراتی بورس کالای ایران ارزش معاملات سنگ آهن ۶۶ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۲۰۰ دلار برآورد شده که ارزش ریالی آن بیش از ۲ میلیارد ریال تخمین زده می شود.

گفتنی است، بررسی آمار معاملاتی سال ۹۴ نشان می دهد تقاضا و حجم معاملات سنگ آهن در سال مذکور به ترتیب ۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تن و ۲ میلیون و ۷۲۵ هزار تن بود که ارزش آن بالغ بر ۵۴ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۰۰ دلار می شد.

این بررسی نشان می دهد اگرچه از لحاظ حجم شاهد کاهش حجم معاملات سنگ آهن در بورس کالا بوده ایم اما به جهت بهبود قیمت های جهانی و داخلی این ماده معدنی ارزش معاملات آن افزایشی بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
شناسه مطلب : 11769
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.