امروز صورت می گیرد:کمیته حقیقت یاب حادثه فولاد بویر‌احمد از محل حادثه بازدید می کنند
کمیته حقیقت یاب شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور روز پنجشنبه (4 خرداد) در خصوص بررسی حادثه مجتمع فولاد بویراحمد تشکیل جلسه فوری داد و نمایندگان آن امروز به محل حادثه می‌روند.

به گزارش  چیلان ، علی اصلانی، عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه  حادثه انفجار مجتمع فولاد بویر احمد تنها یک ماه پس از حادثه معدن زمستان یورت به وقوع پیوسته و افکار عمومی را شدیدا از خود متاثر  ساخته است، کمیته حقیقت یاب شورای عالی حفاظت فنی پنجشنبه هفته گذشته در این خصوص  تشکیل جلسه فوری داده است

اصلانی با بیان اینکه مصدوم شدن ۹ کارگر و فوت شدن ۲ نفر از آنها با سوختگی بالای ۸۰ درصد، بسیار دردناک و متاثر کنند است، تصریح کرد: احتمال تکرار حوادثی از این دست  در هر نقطه‌ای از کشور بالاست از این رو باید با تشکیل جلسات فوری و تشکیل کمیته‌های اضظراری چرایی و چگونگی وقوع این حوادث را  شناسایی و از تکرار آنها جلوگیری کرد.

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در ادامه افزود: البته تا این زمان نمایندگان گروه کارگری موفق نشده‌اند که در جلسات کمیته حقیقت یاب، شورای عالی حفاظت فنی حضور داشته باشند که هم اکنون در این خصوص در حال انجام مذاکره هستیم، اما به صورت کلی با توجه به اینکه یک ضلع حوادث کار کارگران هستند، حضور نمایندگان گروه کارگری ضروری است.

عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور در ادامه با بیان اینکه بعد از حادثه صحبت‌هایی از زبان کارگران مجتمع فولاد بویر احمد در خصوص شرایط ناایمن شغلی منتشر شد، تصریح کرد: هنوز نمی‌توان در این خصوص به صورت قطعی اظهار نظر کرد اما باید برای بهبود شرایط  ایمنی کار این صحبت‌ها را شنید و مورد بررسی قرار داد.

پس از حادثه انفجار کوره ذوب مجتمع فولاد بویر احمد تعدادی از کارگران آن در گفت و گو با رسانه ها از نبود مسئول ایمنی در شیفت شب گلایه کرد ه بودند. همچنین آنها تاکید داشتند  که کارفرمای این مجمتع صنعتی کلاه و لباس مناسب کار محیط کارگاه‌های ذوب را در اختیار آنها نگذاشته است.

این فعال صنفی کارگری  در پایان افزود: افکار عمومی هنوز پاسخ قانع کننده‌ای در خصوص حادثه معدن یورت دریافت نکرده و نقاط مجهول زیادی باقی مانده است که با شروع فعالیت کمیته حقیقت یاب حالا وقت آن است که به همه این سوالات پاسخ داده شود.

این گزارش می افزاید، سه نفر از مصدومان حادثه انفجار فولاد بویراحمد که در بیمارستان اصفهان بستری بودند، هنوز ترخیص نشده اند. یک مصدوم با سوختگی صددرصد در بیمارستان شیراز بستری است.

گفتنی است، گزارش ها از آخرین وضعیت مصدومان حادثه فولاد بویراحمد حاکی از آن است که سه مصدوم بدحال‌تر که سوختگی صد درصد داشتند، به شیراز منتقل شدند و از این سه مصدوم، دو نفر در روزهای گذشته فوت شدند؛ مصدوم سوم همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امیرالمومنین شیراز بستری است.

در عین حال، منابع خبری از بهتر شدن وضعیت سه مصدوم اعزامی به اصفهان خبر می‌دهند و می‌گویند این سه مصدوم مشکل جدی ندارند. یکی از آنها نیز که ۷۰ درصد سوختگی داشته، در روزهای گذشته از بخش مراقبت‌های ویژه به بخش عادی بیمارستان منتقل شده است. از قرار معلوم یکی از این سه مصدوم که درصد سوختگی پایینی داشته در روزهای آینده از بیمارستان مرخص می‌شود.

در جریان حادثه انفجار فولاد بویراحمد که شامگاه اول خرداد ماه رخ داد، شش نفر از مصدومان به بیمارستان های اصفهان و شیراز منتقل شدند.

2

تاریخ انتشار : ۶ خرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳
منبع : خبرگزاری ایلنا
شناسه مطلب : 12559
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.