تکرار حوادث کار درصورت نبود نماینده کارگری در کمیته حقیقت یاب شورای عالی کار
نبود نماینده کارگران در کمیته تحقیق شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار می تواند منجر به تکرار حوادثی نظیر فولاد بویراحمد یا معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر شود.

به گزارش  چیلان ، ابولفضل اشرف منصوری، عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری گفت: تا هنگامی که نمایندگان کارگران در کمیته‌های تحقیق شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار، حضور نداشته باشند، حوادث کار تکرار می‌شوند و هیچ راهکاری برای خروج از این وضعیت وجود نخواهد داشت.

وی گفت: یکی از دلایل طولانی شدن ارائه یک گزارش جامعه  از وقوع این حوادث را مربوط به عدم حضور نمایندگان گروه کارگری در هیات‌های تحقیق از این حوادث است.

رئیس کانون مسئولین ایمنی و بهداشت کار کشور ادامه داد: نماینده کانون مسئولین ایمنی و بهداشت کار کشور به جلسات شورای عالی حفاظت فنی دعوت نمی‌شوند و اگر می خواهیم دستورالعمل ایمنی و بهداشت کار به خوبی در کارخانه ها و مجتمع های صنعتی اجرایی شود باید به تشکل های مردم نهاد اعتماد کرد.

وی در خاتمه به دو حادثه اخیر طی دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در هر دو این حوادث که در حادثه اول یعنی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۴۴ نفر جان باختند و در حادثه دوم یعنی انفجار کوره ذوب مجتمع فولاد بویراحمد، ۹ کارگر شدیدا مجروح که ۳ نفر آنها به دلیل شدت جراحات فوت کردند، هیچ گونه گزارشی از دلایل وقوع و پیشگیری از آن از سوی کمیته تحقیق منتشر نشده است.

2

تاریخ انتشار : ۷ خرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
منبع : خبرگزاری ایلنا
شناسه مطلب : 12605
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.