افزایش نیاز به ورق های فولادی به معنای پویایی صنعت و رونق اقتصادی است
اولویت فولاد مبارکه همواره تأمین نیاز داخل است اما اگر بازار بیش از توان تولیدی فولاد مبارکه نیاز دارد، این به معنای پویایی بیشتر و رونق صنعت ایران و نه کم کاری فولاد مبارکه است.

به گزارش  چیلان ، دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان این مطلب که نیاز مواد اولیه صنایع پایین دستی فولاد بیش از توان فولاد مبارکه است افزود: در سال گذشته موافقتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خصوص تأمین نیاز یک میلیون تنی صنعت لوله و پروفیل صورت گرفت و تا بهمن همان سال، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورق تحویل کارخانه های این صنعت قرار گرفت.

وی همچنین اظهار کرد: میزان صادرات فولاد مبارکه در سال ۹۴ بیش از ۱.۸ میلیون تن بود، اما به منظور رفع نیاز داخلی، در سال ۹۵ این رقم به ۱.۵ میلیون تن کاهش یافت، تا جائیکه در سال گذشته نیز با رشد ۴۰ درصدی فروش داخلی برای تأمین نیاز داخل تلاش کرده ایم.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه یادآوری کرد: نیاز بیش از توان تولید داخل از طریق واردات تأمین می شود، اما برخی انتظار دارند به دلیل وجود نیاز وارداتی، تعرفه ها حذف شوند، درصورتی که وظیفه تعرفه، ایجاد تعادل بین قیمت واردات و قیمت تولید داخل به منظور حفظ تعادل در بازار در کنار تثبیت اشتغال و تولید ملی است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله محصولاتی که به صورت کاربردی در صنایع داخلی به مصرف می رسد و توسط شرکت فولاد مبارکه تولید می شود، می توان به ورق های آجدار، ورق های فولادی با استاندارد API که در صنایع نفت و گاز استفاده می شوند و ورق های MB و IF که در صنایع خودروسازی استفاده می شوند، اشاره کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
منبع : روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان
شناسه مطلب : 12842
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.