پيش بيني چيلان تاييد شدبازار تابستانی فولاد داغ شد/شمش فولاد خوزستان رکوردشکنی کرد
عرضه امروز شمش فولاد خوزستان در بورس کالا همان طور که چيلان قبلا پیش بینی كرده بود، با رقابت خریداران مواجه شد به طوری که قیمت پایه از 1660 تومان به میانگین 1684 تومان رسید.

به گزارش  چیلان ، عرضه ۲۰ هزارتنی شمش فولاد خوزستان در بورس کالا امروز در ۴ پارت مورد معامله قرار گرفت که ۵ هزار تن آن با حداکثر قیمتی ۱۶۹۳ تومان، هزار تن با قیمت ۱۶۸۶ تومان، ۱۰ هزار تن با قیمت ۱۶۸۱۱ رالر و ۴ هزار تن هم فقط با اختلاف یک رالا کمتر در قیمت ۱۶۸۱۰ رالم معامله شد.

همان طور که در پست های قبلی هم عنوان شد، با توجه به نیاز نوردکاران به تامین شمش و افزایش ٢٠ دلاری قیمت های جهانی انتظار می رفت عرضه امروز با رقابت جدی خریداران روبرو شود که همین طور هم شد و با اختلاف یک ریالی ١٠ هزار تن از شمش عرضه شده به خریدار باسابقه فولاد خوزستان رسید!

بر این اساس از دقایقی پیش نرخ فروش سایر تولیدکنندگان شمش و همچنین میلگرد هم رو به افزایش گذاشته است. به نظر می رسد پاسخ سوالاتی که دیروز در همین کانال مطرح کردیم، مثبت است و عرضه امروز شمش خوزستان ادامه روند صعودی قیمت فولاد را تضمین کرد.

از سوی دیگر جهاندار شکری، یکی از اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد با استقبال از عرضه امروز شمش فولاد خوزستان به  چیلان  گفت: این عرضه و معاملات انجام شده باعث ایجاد آرامش در بازار می شود و همین که نوردی ها مطمئن شوند که شمش در بازار موجود است و شرکت های ذوبی می توانند به تقاضای بازار جواب مثبت دهند و نیازی به واردات نیست، خود یک عامل ثبات دهنده و ارزشمند است.

مدیر عامل ذوب آهن بیستون اضافه کرد:این عرضه و حجم معامله آن از این جهت سودمند است که شرکت های نوردی نگران کمبود شمش در بازار داخل نباشند. این عضو انجمن تنها راهکار اثربخش را تفاهم و مذاکرات منطقی و دوستانه در بین اعضای انجمن برای ایجاد سود منطقی در زنجیره  فولاد از جمله ذوب و نورد دانست و آینده تأمین شمش را روشن ارزیابی کرد.

طبق اطلاعات رسیده به ما شرکت عرضه کننده (فولاد خوزستان) نیز با اینکه سفارش خرید بیش از این در بازارهای صادراتی داشته است (سفارش صادراتی ۴۴۰ دلاری) اما برای پوشش بازار داخل به این عرضه روی آورده است و امیدواریم این روند را ادامه دهد و سایر شرکت های ذوبی هم عرضه داخلی خود را افزایش دهند.

2

تاریخ انتشار : ۲ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
شناسه مطلب : 13560
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.