تازه ترین عناوین
مجوز طرح های جدید فولادی با دقت بیشتری صادر می شوند
صدور مجوز طرح های فولاد مانند قبل نیست که بدون در نظر گرفتن شرایط صادر شود و درنتیجه در آینده مشکل آفرین شود.

مهندس محمد ابکا، مدیرعامل شرکت فولاد تکنیک در گفت و گو با  چیلان  با تاکید این نکته که مجوز طرح های جدید فولادی با دقت بیشتری صادر می شوند گفت: کار مهمی که در مطالعات طرح جامع فولاد در سال های گذشته صورت گرفت، بررسی مجوزهای صادر شده با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و شرکت ملی فولاد بود.

وی توضیح داد: روند صدور مجوزها بدین گونه است که پس از بررسی های به عمل آمده، برخی مجوزهایی که کاری بر روی آنها انجام نشده یا اصلا جانمایی درست و بعضا پیشرفت فیزیکی زیادی نداشتند شناسایی و پیشنهاد ابطال آنها مطرح شد.

ابکا هدف از این کار را رساندن مجوزهای زنجیره ارزش فولاد به حدی دانست که هدف گذاری ۱۴۰۴ را محقق کند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در پایش سال ۹۵ طرح جامع فولاد، طرح های مشکل دار شناسایی شده بودند و لیستی به این مراکز تحویل داده خواهد شد تا سیاست گذاری در مورد برخی طرح ها که پیشرفت خوبی ندارند تغییر یابد و تغییر خط یا جابجایی و اصلاح در آنها صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت فولاد تکنیک گفت: درمورد مجوزهای جدید هنوز هم تقاضاهایی برای ایجاد ظرفیت های جدید هست که وزارت خانه آن ها را بررسی می کند و برای مواردی که مناسب است و امکان انجام آن وجود دارد، مجوز جدید صادر می کند اما درمجموع مانند قبل نیست که مجوزها بدون در نظر گرفتن شرایط صادر شود و در آینده مشکل آفرین گردد.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
شناسه مطلب : 14931
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.