تازه ترین عناوین
احیا مستقیم چادرملو نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می رسد
پیشرفت فیزیکی پروژه کارخانه احیا مستقیم چادرملو به ظرفیت یک میلیون و 550 هزار تن 83 درصد است و پیش بینی می شود ساخت این واحد تا پایان سال به اتمام رسیده و در نیمه اول سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش  چیلان ، مهندس محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو از پیش بینی سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی صنعتی چادرملو در ۲ طرح توسعه این شرکت خبر داد و گفت: طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال در دستور کار است و موارد فنی مربوط به این پروژه در حال تکوین بوده و در حال اخذ مجوز از ادرات و ارگان های مرتبط از یکسو و جذب سرمایه خارجی برای شروع عملیات می باشیم.

وی گفت:  برای اجرای این طرح بالغ بر ۷ هزار و ۱۷۷میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده که در صورت توفیق در جذب فاینانس، این پروژه در بازه زمانی ۴ ساله اجرا خواهد شد.

مصری نژاد همچنین اجرای طرح احداث دو واحد نورد ۵۵۰  هزار تنی (جمعا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن) در سال را از دیگر برنامه های این شرکت عنوان کرد و افزود  :ساخت این واحد فولادی نیز با پیش بینی  سرمایه گذاری ۲ هزارو۶۴۶ میلیارد ریال در دست مطالعه می باشد و برای تامین نقدینگی اجرای این طرح هم، استفاده از منابع داخلی شرکت و سایر منابع ، پیش بینی گردیده است. و طبق برنامه ریزی های اولیه، این طرح در بازه زمانی ۳ ساله اجرا خواهد شد.

مدیر مجتمع صنعتی اردکان  در ادامه این گفت و گو از پیشرفت ۸۳ درصدی پروژه کارخانه احیا مستقیم  چادرملو در مجاورت کارخانه شمش فولاد این مجتمع خبر داد و گفت: عملیات مربوط به کارخانه احیای مستقیم چادرملو  بعنوان یکی از  پروژه های عظیم ملی با ساختاری بی نظیر، با تلاش و همت همکاران زحمتکش و خردمند، ماه های انتهایی نصب را پشت سر می گذارد.

وی افزود: با ساخت این واحد، آهن اسفنجی به طور مستقیم و قبل از سرد شدن وارد کوره های ذوب می گردد که با این روش تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب و برق می شود. ظرفیت تولید این واحد سالیانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی است و امیدواریم ساخت این واحد را تا پایان امسال به اتمام برسانیم.

وی اظهار امیدواری کرد تا نیمه اول سال ۹۷ بهره برداری از این واحد نیز  اغاز گردد.

مصری نژاد در مورد فعالیت کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو نیز گفت: خوشبختانه تولید شمش در مجتمع فولاد چادر ملو در حال افزایش است و امیدواریم تولید فراتر از  میزان پیش بینی شده در برنامه تولید امسال را داشته باشیم.  طبق پیش بینی های انجام شده در برنامه  تولید امسال، قرار است ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد خام در این کارخانه تولید شود.

وی تصریح کرد : تولید شمش در حال حاضر در سه شیفت ادامه دارد و در همین دوران آموزشهای تئوری و عملی به دعوت شدگان بکار، که عمدتاً از جوانان بومی استان هستند، توسط کارشناسان مجرب حاضر در کارخانه در حال انجام می باشد.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو همچنین در خصوص طرح شبکه فاضلاب اردکان گفت :  اجرای این طرح به طول حدود ۲۶۵ کیلومتر به اتمام رسیده و به تصفیه خانه فاضلاب اردکان متصل شده و بهره برداری از آن در بخش هایی که به شبکه وصل شده اند، اغاز شده است.

وی تاکید کرد:  اجرای عملیات تصفیه خانه فاضلاب اردکان  با استفاده از مدرن ترین طراحی ها و تجهیزات اروپایی، که در نوع خود بی نظیرند به اتمام رسیده و آماده بهره برداری کامل می باشد.

با افزایش میزان ورودی فاضلاب خام به این تصفیه خانه، قابلیت های درخشان خود در این صنعت را در معرض دید قرار خواهد داد و علاوه بر انجام تصفیه فاضلاب می تواند بعنوان مرجعی علمی و عملی  جهت آموزش دانشجویان رشته های مختلف از جمله محیط زیست و آب و فاضلاب قرار گیرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
شناسه مطلب : 15406
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.