تازه ترین عناوین
جانشین مدیر بازرگانی فولاد چادرملو در گفتگو با چیلان: ثامن در سال ۹۸ به ظرفیت اسمی می رسد
فولاد ثامن که به تازگی تولید در آن آغاز شده، تا پایان سال به ظرفیت تولید 400 هزار تن و در سال آینده به 800 هزار تن تا یک میلیون تن خواهد رسید.

محمود شریفی، جانشین مدیر بازرگانی فولاد چادرملو در گفتگو با  چیلان  در خصوص وضعیت تولید در فولاد ثامن گفت: فولاد ثامن که به تازگی تولید در آن آغاز شده، تا پایان سال به ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار تن می رسد و در سال آینده ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن را به ثبت خواهد رساند و چنانچه واحد احیاء مستقیم مجموعه وارد مدار تولید شود قادر خواهیم بود به ارقام بالاتر و ۱.۲ میلیون تن نیز برسیم.

وی افزودد: به عبارت دیگر انتظار ما این است که ثامن در سال ۹۸ به ظرفیت اسمی خود دست یابد.

شریفی در پاسخ به سوال خبرنگار  چیلان  در خصوص تامین مواد اولیه این شرکت گفت: تا زمان راه اندازی واحد آهن اسفنجی چادرملو، ۶۰ درصد مواد اولیه توسط آهن و فولاد غدیر ایرانیان و ۳۰ تا ۳۵ درصد توسط گل گهر تامین می گردد و مابقی از سوی برخی شرکت های دیگر تامین می گردد.

وی گلوگاه اصلی ثامن در حال حاضر را تامین آهن اسفنجی عنوان کرد و گفت: تا نیمه سال آینده یعنی زمان راه اندازی واحد احیاء مستقیم چادرملو این گلوگاه وجود دارد. لذا برنامه ریزی شده که تا آن موقع با مدول های راه اندازی شده در سبزوار و گل گهر آهن اسفنجی مورد نیازمان را تامین کنیم. البته بعد از راه اندازی واحد احیاء چادرملو عرضه کننده آهن اسفنجی نیز خواهیم شد.

شریفی در خصوص بازار هدف فولاد ثامن چادرملو نیز اظهار داشت: در حال حاضر تنها تامین نیاز بازار داخل را انجام می دهیم اما در آینده نگاه صادراتی هم داریم چون زمانی که بازار داخل کشش جذب نداشته باشد بهترین گزینه روی آوردن به بازار صادراتی است.

جانشین مدیر بازرگانی فولاد چادرملو اظهار داشت: صادرات در شرایطی که مازاد تولید در کشور وجود دارد و تقاضا در کشور در سطح پایینی قرار دارد، الزامی است و در چنین شرایطی اگر شرکتی می خواهد موفق باشد باید نگاه صادراتی داشته باشد و ثامن هم قطعا برای سال آینده برنامه صادرات خواهد داشت.

وی درباره توجیه پذیری صادرات فولاد از چادرملو گفت: هزینه های حمل چادرملو تا بندر نسبت به سایر فولادسازان نظیر خوزستان که حدود ۸ تا ۱۰ دلار است بالاتر می باشد و به ۱۸ تا ۲۰ دلار می رسد که البته به دنبال بهینه سازی این عدد نیز هستیم. با این حال صادرات بستگی زیادی به بازارهای جهانی و قیمت ها دارد و چنانچه قیمت ها بالا باشد، هزینه های حمل تا بنادر تاثیری در صادرات نخواهد داشت و به جهت بالا بودن نرخ های صادراتی نسبت به فروش داخلی، همچنان صادرات با صرفه خواهد بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
شناسه مطلب : 17089
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.