تازه ترین عناوین
چادرملو پیشگام در بومی سازی و استفاده از فناوری های روز در ساخت قطعات صنعتی
در چند سال اخیر با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و قطع وابستگی به خارج، تاکنون بالغ بر 10 هزار و 745 قطعه صنعتی در دو مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو بومی سازی شده است و همن امر سبب شده این شرکت به یکی از پیشگامان عرصه بومی سازی و استفاده از فناوری های روز در ساخت قطعات صنعتی تبدیل گردد.

محمدابراهیم یلتقیان، دبیر کمیته بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: واحدهای تحقیق و توسعه مستقر در مجتمع های معدنی و صنعتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با برقراری ارتباط تنگاتنگ با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاهی و صنعتگران و مبتکران کشور و حمایت از ایده ها و نوآوری ها و اتکا به ظرفیت های داخلی دستاوردهای قابل توجهی کسب کرده است. از جمله این دستاوردها می توان به اجرای طرح کاهش مصرف آب در خطوط تولید، اصلاح لاینر آسیاب خود شکن جهت افزایش طول عمر، حفاظت کاتدی لوله و مخازن آب آشامیدنی و پتانسیل یابی اکتشاف عناصر کمیاب خاکی در کانسارهای آهن اپاتیت منطقه بافق اشاره کرد.

وی گفت: براین اساس هر ساله توانسته ایم بخشی از نیاز خود را با همکاری شرکت مشاور گواه صنعت در مجتمع معدنی و شرکت سی پی جی در مجتمع صنعتی چادرملو و سایر صنعتگران خلاق در داخل کشور  بومی سازی کنیم.

یلتقیان با اشاره به اینکه تنها در سال گذشته ۵۵۰ قطعه جدید در این شرکت بومی سازی شده است، گفت: همه تلاش ما این بوده و هست تا علاوه بر بومی سازی قطعات، به علوم روز و فناوری‌های نوین جهانی در بخش های معدن و صنایع فولاد نیز دسترسی پیدا کنیم و در همین راستا توانسته‌ایم ۶۰ تا ۷۰ درصد از پروژه‌های خود را با توانمندی‌های داخلی راه‌اندازی کنیم و علاوه بر میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی به اشتغال مولد نیز کمک شایانی کنیم.

دبیر ستاد بومی سازی شرکت چادرملو یادآوری کرد: تمامی قطعات ساخته شده در کشور علاوه بر  قابلیت رقابت پذیری با قطعات خارجی همواره از کیفیت و راندمان کاری بالاتری نیز برخوردار هستند.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته ۹۶۸ قلم قطعات یدکی و مصرفی به تعداد ۸۸ هزار و ۲۶۸ قطعه از محصولات ساخت داخل کشور جهت مصرف در مجتمع معدنی چادرملو خریداری شده است.

گفتنی است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن  کشور است که از سال گذشته با بهره برداری از واحدهای فولادی خود توانسته زنجیره تولید فولاد را از سنگ آهن تا محصولات نهایی تکمیل کند.

این شرکت یکی از پیشگامان بومی سازی و استفاده از فناوری های روز در ساخت قطعات صنعتی است و براساس اهداف و برنامه ریزی های پیش بینی شده در زمینه کاهش وابستگی به خارج از کشور گام های اساسی برداشته است.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
شناسه مطلب : 17866
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.