انعقاد قرارداد خرید پساب فاضلاب شهری هرسین توسط گروه صنعتی بازرگانی شکری
گروه صنعتی بازرگانی شکری با انعقاد قراردادی از پساب فاضلاب آب شهرستان هرسین در چرخه تولید استفاده خواهد کرد.

جهاندار شکری، مدیرعامل مجتمع ذوب آهن بیستون در مورد موضوع بهره وری آب و بازچرخانی آن در روند تولید که مساله بسیار مهم و استراتژیک می باشد، در گروه صنعتی بازرگانی شکری به خبرنگار  چیلان  گفت: از سالیان گذشته برنامه ریزی های ویژه ای در این زمینه صورت گرفته تا بتوانیم پساب ها را بازیافت کرده و دوباره به مرحله تولید در آوریم.

وی افزود: یکی از اقدامات انجام گرفته در این زمینه ایجاد تصفیه خانه در بخش های صنعتی، انسانی و عمومی است. این امر در برخی از بخش ها به صورت مطالعه ای و در برخی امور به صورت اجرایی، عملیاتی شده و برخی نیز فعلا در حال بهره برداری می باشد.

شکری خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی گروه صنعتی بازرگانی شکری که در شهرستان هرسین در منطقه چهر در دامنه کوه قرار دارد، از مقدار زیادی آب های سطحی و بارش های فصلی جهت خنک کنندگی و حوضچه های صنعتی استفاده می کنیم. مقدار زیادی از آب ها به صورت فاضلاب های انسانی یا دفنی هدر می رود و جهت رفع این مسئله کار اجرایی تصفیه خانه های مرکزی را آغاز نموده تا بتوانیم پسماندهای انسانی را جهت آب های کشاورزی و آب های صنعتی استفاده کنیم که بتوانیم در چرخه تولید و کشاورزی از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در بحث مصرف آب های صنعتی تا آنجایی که امکان پذیر بوده توانسته ایم از هدر رفت و تبخیر آب ها جلوگیری نموده و از سیکل بسته خارج نماییم.

مدیرعامل مجتمع ذوب آهن بیستون یکی از اقدامات مهم برنامه ریزی شده در زمینه بهره وری آب را انعقاد قرارداد خرید پساب شهرستان هرسین دانست و گفت:  گروه صنعتی بازرگانی شکری در نزدیکی شهرستان هرسین که دارای پساب فاضلاب شهری است واقع شده است، لذا با قراردادی که با شهرستان هرسین بسته شده حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از بازیافت فاضلاب آب شهرستان هرسین به این مجموعه تعلق گرفته و ما امیدواریم که بتوانیم از فاضلاب های عمومی شهرستان هرسین در آینده نزدیک استفاده کنیم، بحران بی آبی را هم پشت سر گذاریم و از آبهای زیرزمینی محافظت کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۲ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
شناسه مطلب : 21112
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.