تبدیل تعرفه واردات قراضه به عرصه منازعه اصلی سیاست بازیافت مواد هند
تعرفه های واردات قراضه به عرصه منازعه اصلی برای سیاست بازیافت مواد هند تبدیل شد.

به گزارش  چیلان ، نمایندگان پیشرو جامعه تجاری قراضه هند درخصوص درخواست های خود تجدید نظر کردند و خواستار حذف تعرفه واردات قراضه پیش از انتشار قریب الوقوع سیاست ملی جدید بازیافت مواد هند (MRP) شدند.

سیاست ملی جدید بازیافت مواد هند در نظر دارد چارچوبی برای توسعه بخش بازیافت ایجاد نماید.

این بخش تحت کنترل و فاقد حمایت های دولتی نسبت به سایر کشورهای مهم صنعتی بوده و تقاضای هند برای مواد بازیافتی را در نظر می گیرد.

یکی از اولویت های اصلی MRP این است که بخش جمع آوری قراضه های غیر رسمی هند را به صورت یک صنعت سازمان یافته بدون تاثیر بر اشتغال آن گرد هم آورد و به طور همزمان به توسعه و اجرای استانداردهای نظارتی بالا توجه نماید.

این سیاست انتظار دارد که نیاز فعلی هند به قراضه وارداتی کاهش قابل توجهی داشته باشد. شایان ذکر است، این کشور در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷ میلیون تن قراضه وارد کرد که ۵.۷ میلیون تن آن قراضه آهنی و ۱.۲ میلیون تن نیز ضایعات آلومینیومی بود.

نمایندگان اداره مواد بازیافتی هند (MRAI) اعلام کردند برای تولید، تداوم و یکپارچگی واردات قراضه مهم است و بهتر آن است که این امر تا زمانی که میزان جمع آوری قراضه داخلی بهبود یابد بهتر است ادامه یابد و رئیس اداره مواد بازیافتی هند در ششمین کنفرانس سالانه گفت: ما خواستار لغو تعرفه های واردات هستیم.

لازم به ذکر است، اعضای کمیته مواد بازیافتی هند تاکید می کنند که بعید است دولت هند قصد داشته باشد تعرفه واردات قراضه و محدودیت واردات قراضه را تقویت نماید زیرا بخش داخلی ضایعات هند، توسعه ناچیزی داشته است و صنعت چین و هند به سادگی قادر به پر کردن خلا و شکاف ناشی از کاهش دسترسی به مواد نیست.

2

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
شناسه مطلب : 24047
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.