قیمت شمش فولادی در بورس کالا پایین‌تر از قیمت جهانی قراضه
در عرضه‌های هفته گذشته بورس کالا، شمش فولادی با قیمت ۴۲۹ دلار به ازای هر تن (۱۰۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو) معامله شد؛ این در حالی است که در هفته گذشته در منطقه CIS قیمت شمش فولادی ۵۵۹ دلار به ازای هر تن بود و در واقع شمش ۲۳ درصد پایین‌تر از نرخ‌های جهانی در بورس کالا معامله شد. نکته عجیب این است که در هفته گذشته نرخ قراضه وارداتی ترکیه از آمریکا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن بوده و حتی شمش فولادی در بورس کالا ارزان‌تر از نرخ‌های جهانی قراضه معامله شده است!

به گزارش  چیلان ، در عرضه‌های هفته گذشته بورس کالا، شمش فولادی با قیمت ۴۲۹ دلار به ازای هر تن (۱۰۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو) معامله شد؛ این در حالی است که در هفته گذشته در منطقه CIS قیمت شمش فولادی ۵۵۹ دلار به ازای هر تن بود و در واقع شمش ۲۳ درصد پایین‌تر از نرخ‌های جهانی در بورس کالا معامله شد. نکته عجیب این است که در هفته گذشته نرخ قراضه وارداتی ترکیه از آمریکا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن بوده و حتی شمش فولادی در بورس کالا ارزان‌تر از نرخ‌های جهانی قراضه معامله شده است!

مقایسه قیمت شمش فولادی در بورس کالا در هفته گذشته با نرخ‌های جهانی را در تصویر زیر ببینید:

مقایسه قیمت جهانی با بورس هفته اول اسفند1

در هفته گذشته ۱۲۸ هزار و ۲۳۵ تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد که تنها ۷۳ درصد عرضه‌های صورت گرفته به معامله ختم شد و مابقی شمش عرضه‌شده، بی‌مشتری ماند. تصویر زیر درصد حجم معامله از عرضه شمش در هفته گذشته را نمایش می‌دهد.

حجم عرضه از معامله هفته اول اسفند1

2

تاریخ انتشار : ۹ اسفند ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸
شناسه مطلب : 34807
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.