چیلان گزارش می دهد:توافق تاریخی برای سقف ۲ درصدی افزایش ضریب قیمتی کنسانتره و گندله/ وزارت صمت و فولادی ها درخواست افزایش ۵ درصدی قیمت مواد اولیه را نپذیرفتند
جلسه تعیین نسبت های قیمتی زنجیره فولاد و نحوه تامین مواد اوليه واحدهای بزرگ فولادي با حضور مدیران عامل و ارشد شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خراسان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، هلدينگ میدکو، سنگ آهن مرکزی، اپال پارسیان و انجمن توليدكنندگان فولاد ایران به ریاست دکتر سرقینی معاون صنایع معدنی وزارت صمت امروز برگزار شد.

به گزارش  چیلان ، در جلسه امروز تعیین نسبت های قیمتی زنجیره فولاد و نحوه تامین مواد اولیه واحدهای بزرگ فولادی که با حضور مدیران عامل و ارشد شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خراسان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، هلدینگ میدکو، سنگ آهن مرکزی، اپال پارسیان و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و به ریاست دکتر سرقینی معاون صنایع معدنی وزارت صمت برگزار شد، فولادی ها و وزارت صمت درخواست افزایش ۵ درصدی قیمت مواد اولیه را نپذیرفتند و سقف ۲ درصدی برای افزایش ضریب قیمتی کنسانتره و گندله در نظر گرفته شد و به تصویب رسید.

ضریب کنسانتره از ۱۳/۸ شمش فولاد خوزستان به حداکثر ۱۶ درصد افزایش یافت که با توجه به هزینه حمل شرکت ها از معادن مختلف، جزئیات آن در جلسات کارشناسی بین وزارتخانه و فولادسازان و معادن تعیین می شود.

ضریب گندله هم از ۲۱/۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان به حداکثر ۲۳/۵ درصد افزایش یافت. این در حالی است که درخواست شرکت های سنگ آهنی ضریب ۲۷ درصد بوده است.

مبنای قیمت شمش فولاد خوزستان، میانگین ۳ ماهه نرخ سبد فروش داخلی و صادراتی این شرکت در کدال است.

جلسه بین فولادسازان و سنگ آهنی ها همچنان ادامه دارد و در بخش دوم این جلسه، نحوه تامین کنسانتره و گندله فولادسازان و سهمیه هر شرکت از معادن مختلف بررسی می شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
شناسه مطلب : 26589
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.