مدیرعامل فولاد غرب آسیا در گفت و گو با چیلان:بانک ها از کارخانجات فولادی کاسبی نکنند
مهندس ابوذر ندیمی، مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا در گفت و گو با چیلان گفت: صنعت فولاد با چندین چالش مواجه است. اولین چالش، بدهی اکثر صنایع فولادی به بانک ها است و بانک های عامل نیز تمایلی به دریافت بدهی خود به واسطه جرایمی که به بدهی ها می خورد، ندارند. متاسفانه این شرایط را کاسبی بانک ها از صنایع می توان نامید. برای نمونه در سال گذشته فولاد غرب تمام تلاش خود را کرد تا بدهی به بانک را تسویه نماید اما مورد قبول قرار نگرفت. البته همه چیز را بر گردن سیستم بانکی نباید انداخت بلکه بهانه های نظارتی نیز وجود دارد و متاسفانه ستاد تسهیل، کم کار هستند و حتی ستاد تسهیل قم جلسه فوری تشکیل نداد.

به گزارش  چیلان ، ندیمی افزود: سهم مواد اولیه نیز چالش دیگر است برای مثال سهمی که فولاد غرب نیاز دارد تا با ظرفیت بالا فعالیت نماید ۴۰ هزار تن به صورت ماهانه است درحالی که سهم در نظر گرفته شود ۲۰ هزار تن است و این یعنی ما برای تولید حداقل ۳۵ هزار تن تولید ماهانه و هدف گذاری ۴۷۰ هزار تن در سال، باید مابقی کسری خوراک را از بازار خریداری نماییم.

وی تصریح کرد: لذا انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و رسانه ها به ویژه رسانه تخصصی  چیلان  باید قدرت وانمایی و هدایتگری داشته باشد و این موضوعات را به معاونت های مربوطه وزارت صمت و مسئولان دولتی ارجاع و اطلاع رسانی نماید.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا در این گفت و گو اعلام کرد: یکی از اهدافی که از بنده برای حضور در فولاد غرب آسیا دعوت شد، بهره گیری از ارتباطات چندین و چند ساله در سمت های مختلف مجلس و دولت بود تا از طریق ادراک، ارتباط و فن موجبات پیشرفت صنعتی این مجموعه را رقم بزنیم.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
شناسه مطلب : 28267
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.