غریب پور خبر داد: ستاد تنظیم زنجیره فولاد راه اندازی می شود
خداداد غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در مراسم رونمایی از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران، با بیان اینکه ستاد تنظيم زنجيره فولاد فعال مي شود، تصریح کرد: اين ستاد از مهمترین نهادهای تصمیم ساز فولادی می شود و مسائل مربوط به قيمت گذاري نيز در آن دنبال مي شود.

به گزارش  چیلان ، غریب پور ضمن تشکر از فعالیت های انجمن فولاد در زمینه بومی سازی، گفت: انجمن صنفی فولاد ایران در این زمینه به خوبی درخشید و با برگزاری نمایشگاه، اطلس فولاد و سامانه جامع بومی سازی توانایی های خود را ثابت کرد.

وی با بیان اینکه این سامانه در نقطه صفر خیلی جلوست، افزود: از قبل اطلاعات با ارزشی در مورد شرکت های فولادی وجود دارد که ما موافق به اشتراک گذاری این اطلاعات در سامانه هستیم. از این طریق سامانه می توان به میزان زیادی از اطلاعاتی که نیاز است دسترسی داشت و دیگر نیازی نباشد که شرکت ها تک به تک اطلاعات را وارد کنند.

وی ادامه داد: این سامانه قابل تعمیم به سایر حوزه های صنعتی است و امیدواریم به صنایع دیگر چون مس، سیمان و … نیز تسری پیدا کند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در پایان رشد صنعت فولاد خوب دانست و گفت: نیاز ارزی فولاد کشور به ازای هر تن ۷۵ دلار است، این نیاز تا پیش از این ۱۰۰ دلار بوده است که در ماه های اخیر ۲۵ دلار کاهش داشته است. امیدواریم این سامانه در کاهش بیشتر نیاز ارزی تاثیر داشته باشد. وی همچنین اظهار داشت: تا پایان امسال تولید فولاد ما به ۲۸ تن می رسد، سالی ۳ تا ۴ تن افزایش تولید داریم. این افزایش در همه زنجیره فولادی روی می دهد.

مباحث تکمیلی در این زمینه بزرودی در  چیلان  آنلاین منتشر می شوند…

2

تاریخ انتشار : ۱ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵
شناسه مطلب : 28371
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.