فولاد اکسین رکورد یازده ساله را شکست/ جزئیات تولید ورق‌های آلیاژی در فولاد اکسین
مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: بالاترین تناژ نورد اسلب در سال ۹۸ و ثبت رکورد نورد ۷۹ هزار تن اسلب، باتوجه تغییر سبد محصولات تولیدی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از مهم‌ترین دستاوردهای فولاد اکسین در ۱۱ سال گذشته است.

به گزارش  چیلان ، مهندس اهدایی مدیر تولید فولاد اکسین خوزستان گفت: سال ۹۸ برای شرکت فولاد اکسین خوزستان سال بسیار خوبی بود به گونه ای که در نتیجه آن، موفق به ثبت بالاترین تناژ تولید معادل، به نسبت ۱۱ سال گذشته در این شرکت شده‌ایم، این در حالیست که تا قبل از سال ۹۸ تنها ۲۰ درصد محصولات تولیدی ما ورق‌های آلیاژی بوده و ۸۰ درصد تولیدات این شرکت محصولات ساختمانی بود که به واقع یک انحراف بسیار بزرگ نسبت به ماموریت اصلی شرکت بوده است.

وی افزود: هدف از تاسیس فولاداکسین خوزستان، رفع نیاز صنایع استراتژیک کشور در تامین ورق های فولادی در چهار حوزه تولید ورق های API (مربوط به ساخت لوله های انتقال نفت و گاز در محیط های شیرین و ترش)، ورق های مربوط ساخت مخازن ذخیره سازی نفت و گاز، ورق های مربوط به بدنه کشتی و ورق های ساختمانی بوده، که می بایست بیش از ۵۰ درصد محصولات این شرکت به ورق های api و آلیاژی اختصاص می یافت و بنا بر هر دلیل تا پیش از سال ۹۸ محقق نگردید.

مهندس اهدایی در تشریح تولیدات این شرکت در سال گذشته گفت: در ۹۸ با توجه به نیاز صنایع کشور بخصوص صنعت بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی و از سویی تحریم های بوجود آمده و با توجه به توانایی این شرکت در تولید ورق‌های API وآلیاژی، با برنامه ریزی های مدون، سبد محصولات اکسین را تغییر داده و تناژ ورق های آلیاژی را از ۲۰ درصد به ۴۷ درصد در ماه ارتقا دادیم و توانستیم با وجود تغییرات رویکردی شرکت در تولیدات ورق های خاص، رکورد جدیدی را نسبت به ۱۱ سال گذشته در تولید به ثبت برسانیم.

مدیر تولید فولاد اکسین در رابطه با اهداف این شرکت در سال ۹۹ گفت: با توجه به مزین شدن سال ۹۹ به نام جهش تولید، مجموعه فولاد اکسین با سرلوحه قرار دادن این شعار و با برنامه ریزی بسیار مدون، هدفمند و استراتژیک به دنبال عملکردی بهتری به نسبت سال ۹۸ می باشند، مهمترین هدف ما در سال جهش تولید رسیدن به تولید ۷۹۰ هزار تن اسلب که معادل ۷۰۰ هزار تن ورق است، می باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های دقیقی که در واحد تولید صورت گرفت، در فروردین ماه ۱۷ درصد و در ادیبهشت ماه نیز با نورد ۷۹۰۰۰ تن اسب که ۷۷ درصد آن محصولات API و آلیاژی بوده، به میزان ۲۰ درصد تناژ تولیدات شرکت را افزایش دادیم که رکورد جدید و بی سابقه ای در اکسین می باشد.

مدیر تولید فولاد اکسین خاطر نشان کرد: طبق برنامه استراتژیک تدوین شده برای سال ۹۹، ۵۵ درصد ورق های تولیدی می بایست مربوط به ورق های API و آلیاژیباشدکه خوشبختانه در فروردین ماه ۶۵ درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۷۷ درصد سبد تولیدات این شرکت به ورق های خاص اختصاص یافت و تا کنون از برنامه تعیین شده، جلو تر هستیم.

مهندس اهدایی افزود: در حال حاضر فولاد اکسین با ثبت رکورد تولید و نورد ۴۸ هزار تن اسلب api و آلیاژی در ماه، می تواند بیش از گذشته پاسخگوی نیاز صنایع خاص و استراتژیک پایین دست باشد.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
شناسه مطلب : 31541
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.