مدیر عامل چادرملو: انقلابی در عرصه معدنکاری ایران در راه است
مهندس ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (نماد بورسی کچاد) با مثبت ارزیابی کردن شرایط و قیمت مواد معدنی در سال نو میلادی عنوان کرد: به نظر می‌رسد در سال جدید میلادی، شاهد افزایش قیمت فلزات باشیم اما، بازار داخلی ما مستقیماً متاثر از افزایش قیمت‌های جهانی نخواهد بود. افزایش قیمت در خارج از کشور، منجر به افزایش قیمت‌ها در داخل کشور خواهد شد؛ البته نه به صورت فوری و متناسب با آن، بلکه با شیب کمتری شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود. وی همچنین گفت: برنامه‌ای که از سوی وزیر صمت جهت ابطال پهنه‌های بلاتکلیف ارائه شده است بسیار اثر بخش است. اگر تنها همین برنامه به صورت کامل اجرایی شود، انقلابی در عرصه معدنکاری ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل چادرملو درباره آینده معدنکاری و پارامترهای مرتبط با آن در سال نو میلادی گفت: ما چشم‌انداز سال جدید میلادی را مثبت ارزیابی می‌کنیم و تاکنون قیمت‌ محصولات معدنی منطقی به نظر می‌رسد؛ البته ما برای فروش مواد معدنی خیلی متاثر از قیمت‌های بازار جهانی نیستیم؛ زیرا قیمت‌گذاری محصولات معدنی در داخل کشور، بسیار کمتر از نرخ تبدیلی آن در خارج از کشور است.
وی افزود: این طور به نظر می‌رسد که ما در سال آینده میلادی، باز هم شاهد افزایش قیمت مواد معدنی باشیم. این افزایش قیمت در خارج از کشور، منجر به افزایش قیمت‌ها در داخل کشور خواهد شد؛ البته نه به صورت فوری و متناسب با آن، بلکه با شیب کمتری همراه خواهد بود.
مهندس تقی‌زاده درباره برنامه‌های وزارت صمت برای بهبود وضعیت معدنکاری در برهه فعلی اذعان داشت : برنامه‌ای که از سوی وزیر صمت جهت ابطال پهنه‌های بلاتکلیف ارائه شده است بسیار اثر بخش است. اگر تنها همین برنامه به صورت کامل اجرایی شود، انقلابی در عرصه معدنکاری ایجاد خواهد شد.
وی افزود: با این اقدام زمینه کار کردن شرکت‌های گوناگون بر روی این مناطق ایجاد خواهد شد و نباید همچون گذشته، صرفا با ثبت محدوده، کاغذ خرید و فروش شود. امیدواریم که این طرح به طور کامل اجرا شود.
مدیرعامل شرکت چادرملو با اشاره به ظرفیت نیروی متخصص در کشور تاکید کرد: ما در بخش منابع انسانی هیچ گونه کمبودی نداریم؛ به جز معادن زیرزمینی که کمی از دانش روز عقب هستیم؛ در مابقی معادن ما نیروهای متخصص و زبده زیادی داریم. ما در بخش ماشین آلات مشکل جدی جهت تهیه نداریم، منتها به علت قیمت بالای ارزهای خارجی، در بعضی مواقع خرید ماشین آلات به صرفه نیست.
ناصر تقی‌زاده با بیان اینکه، بازار مواد معدنی داخلی، هنوز نتوانسته است خود را با قیمت‌های روز وفق دهد؛ افزود: به همین خاطر برخی از ماشین آلات معدنی که بعضاً قیمتی ۲۰ الی ۳۰ میلیارد تومانی دارند؛ برای خریدار خود مقرون به صرفه نیستند. لازم به ذکر است که ما در کشور، فقط در بخش ماشین‌آلات حفاری کمبود داشته که برای واردات آن مشکلی نداریم.

2

تاریخ انتشار : ۹ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲
شناسه مطلب : 34177
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی