عبور صمت از شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد/ نامه اسماعیلی به بورس کالا در خصوص تغییر قیمت پایه محصولات فولادی/ آیا بورس کالا، یک اداره در معاونت امور معادن وزارت صمت است؟!
داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در نامه‌ای خطاب به بورس کالا نوشته است که از امروز سه‌شنبه 16 آذر، قیمت پایه معاملات محصولات فولادی در بورس کالا باید بر اساس 70 درصد قیمت‌های منطقه CIS لحاظ شود. نامه «الزام‌آور» اسماعیلی به بورس کالا در حالی ارسال شده که اولاً بورس کالا زیرمجموعه وزارت اقتصاد نیست و وزارت صمت نمی‌تواند سازوکار فعالیت آن را تعیین کند و ثانیاً شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد، توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغ شده و اگر قرار است تغییری در شیوه‌نامه داده شود، نه از رهگذر معاونت امور معادن وزارت صمت، بلکه از رهگذر معاونت اقتصادی رئیس جمهور و ستاد اقتصادی دولت باید این تغییر صورت گیرد.

به گزارش  چیلان ، نامه داریوش اسماعیلی به بورس کالا را می‌توان عبور وزارت صمت از شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد توصیف کرد. این نامه به لحاظ اداری نیز ایراد دارد، چرا که بورس کالا یک اداره زیرمجموعه معاونت امور معادن وزارت صمت نیست که به دستور این معاونت، قیمت پایه عرضه محصولات را بالا یا پایین کند.

گذشته از این، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت که پیش از این تأکید بر اجرای شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد داشت، حالا در اقدامی عجیب، خود زیر میز شیوه‌نامه زده است! تصویر نامه داریوش اسماعیلی به بورس کالا را ببینید.

نامه اسماعیلی به بورس کالا

2

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
شناسه مطلب : 34262
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی