گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ اولین کاهش قیمت شمش صادراتی پس از ۱۳ هفته/ آخرین قیمت‌های فولاد در منطقه CIS (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۵۷ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز ۶۳۲ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از کاهش ۱.۴ درصدی نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن است.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۱.۴ درصدی یافت و اسلب در محدوده ۶۲۵ تا ۶۳۹ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۹ تا ۵۶۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۲۴ دی، کاهش ۲.۷ را درصدی را نشان می‌دهد.

هفته گذشته، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران پس از ۱۳ هفته رالی صعودی متوالی، اولین افت قیمت را تجربه کرد. به همین ترتیب، اسلب صادراتی ایران نیز اولین کاهش قیمت را پس از ۱۲ هفته حرکت صعودی متوالی، تجربه کرد.

قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تحت تأثیر کاهش قیمت قراضه در سطح جهان و افزایش رقابت‌ها در بازار فولاد میانی کاهش یافت. همان‌طور که در گزارش هفته پیش عنوان کردیم در بازار شمش فولادی در شرق و جنوب شرق آسیا فعلاً این تصور حاکم است که قیمت‌ها به سقف کوتاه مدت خود رسیده است. کاهش قیمت قراضه و افزایش عرضه‌ها در بازار شمش فولادی، نخستین کاهش قیمت‌ها از مهرماه سال جاری را درپی داشت.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۶۷۵ تا ۶۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است که کاهش ۱.۱ درصدی را نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن نشان می‌دهد. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۸۷ دلار به ازای هر تن رسید که کاهش ۳.۳ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار به ازای هر تن بود که تغییری را نشان نمی‌دهد. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۷۶۵ تا ۷۸۰ دلار به ازای تن رسید که کاهش ۱.۹ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 4

2

تاریخ انتشار : ۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۴
شناسه مطلب : 34502
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.