تازه ترین عناوین
مدیر عامل فولاد آتیه خاورمیانه/ تعامل فولادسازان و نوردکاران، راهگشای بازار فولاد
عزیز قنواتی مدیر عامل فولاد آتیه خاورمیانه معتقد است معضل تامین مواد اولیه کارخانجات نوردی تنها مربوط به سال 1399 نبوده و بسیار قدیمی است.

عزیز قنواتی گفت: همواره صنایع پایین دستی از تامین مواد اولیه خودگلایه دارند و بسیاری از کارخانجات با توجه به این موضوع نمی‌توانند به ظرفیت اسمی تولید خود دست یابند.

وی گفت: ریشه اصلی کمبود مواد اولیه صنایع نورد در کشور هم از یک سو نبود سیاستگذاری توسعه ای مناسب و دادن مجوزهای غیرکارشناسی به برخی از واحدهای تولیدی است و از سوی دیگر عدم وجود نگاه ملی در برخی فولادسازان است که بدون توجه به تامین نیاز داخلی به دنبال صادرات و افزایش سود بنگاه خود هستند.

مدیر عامل فولاد آتیه خاورمیانه افزود: برای حل این چالش، دولت ورود کرده و با تدوین و ابلاغ بخشنامه ها و شیوه نامه ها سعی در رفع مشکل کرده است اما واقعیت این است که برای برطرف شدن این چالش، لازم است عقلای فولاد و نورد با تعامل مناسب با یکدیگر و دست کشیدن از انتظارات حداکثری، به یک جمع بندی در خصوص عرضه مستمر شمش و قیمت آن با رعایت مصالح نسبی دو طرف برسند تا هم بازار فولاد رنگ آرامش به روی خود ببیند و هم دولت دیگر مجبور به صدور بخشنامه های متعدد نباشد چرا که در غیر این صورت و با تداوم رویه فعلی، صرفا عده ای سود می کنند و منافع کل زنجیره تولید فولاد تامین نمی شود.

 

2

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶
شناسه مطلب : 36126
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.