گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ ثبات قیمت شمش همزمان با بازگشت چینی‌ها به بازار/ آخرین قیمت‌های فولاد در منطقه CIS (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۱۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز ۵۹۱ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از کاهش قابل توجه ۳.۵ درصدی نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن است.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن ۳.۵ درصد کاهش یافت و اسلب در محدوده ۵۸۲ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۱۵ بهمن، تغییری نشان نمی‌دهد.

در هفته گذشته، یک محموله ۱۶ هزار تنی بیلت ایران به قیمت ۵۲۰ دلار به ازای هر تن و دو محموله دیگر به قیمت‌های ۵۱۵ تا ۵۱۸ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخته شد.

بازگشت مشتریان چینی به بازار شمش فولادی باعث امیدواری‌ نسبت به ثبات یا افزایش قیمت بیلت شده است و این محرکی بود که از کاهش قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته گذشته جلوگیری کرد. با این حال، کاهش قیمت قراضه همچنان در بازارهایی نظیر CIS به قیمت بیلت فشار وارد می‌کند.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است که تغییری را نسبت به قیمت‌های پیش از آن نشان نمی‌دهد. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۳۰ دلار به ازای هر تن رسید که کاهش ۲ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از کاهش قیمت ۲.۱ درصدی است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۶۹۰ تا ۷۱۵ دلار به ازای تن رسید که کاهش ۱.۱ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 7

2

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
شناسه مطلب : 34704
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی