تازه ترین عناوین
هدف‌گذاری فولاد مبارکه برای تولید ۷.۲ میلیون تن تختال در سال ۱۴۰۰
عباس اکبری محمدی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: ثبت رکورد جدید تولید روزانه ۲۵ هزار و ۱۲۵ تن آهن اسفنجی در تاریخ دوازدهم فروردین ماه سال جاری در ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه، یکی از برنامه‌های این شرکت در راستای دستیابی به هدف تولید ۷.۲ میلیون تن تختال در سال ۱۴۰۰ است.

عباس اکبری محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: در بخش آهن سازی فولاد مبارکه دو واحد احیا مسقتیم یک و دو (شهید خرازی) وجود دارد. در تاریخ دوازدهم فروردین ماه سال جاری هم واحد شماره دو موفق به ثبت رکورد جدید ۹ هزار و ۵۰ تن  شده و هم در مجموع، تولید دو واحد با ۲۵ هزار و ۱۲۵ تن در روز رکورد ۲۴ هزار و ۷۸۲ تن تولید روزانه این واحد که در ۲۲ فروردین ۹۹ به ثبت رسیده بود، شکسته شد.

وی با بیان اینکه آهن اسفنجی اصلی ترین ماده اولیه فولادسازی است، گفت: عمده آهن اسفنجی مورد نیاز فولاد مبارکه در داخلی این مجموعه و در واحدهای احیا مستقیم یک و دو تولید می شود و بخشی از آن نیز به دلیل کمبود ظرفیت تولید، از خارج از مجموعه خریداری می گردد.

وی افزود: آهن اسفنجی تولید شده در مجموعه فولاد مبارکه به دلیل متالیزاسیون (درصد فلزی بودن آهن اسفنجی) و مقدار ریزانه کیفیت بالایی دارد. بدیهی است هرچه میزان تولید بالایی در این بخش داشته باشیم، تولید بیشتر و باکیفیت‌تری در بخش تختال خواهیم داشت.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با اشاره به برنامه تولید ۷.۲ میلیون تختال در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها برای دستیابی به این هدف، دستیابی به حداکثر تولید داخلی باکیفیت در واحدهای پایین دستی به ویژه گندله سازی و احیا مستقیم است. تمام تمهیدایات دیده شده از نظر تعمیرات و تامین مواد اولیه و زیرساخت‌های لازم به همراه انگیزه بالای پرسنل فولاد مبارکه برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده آماده است.

اکبری محمدی با بیان اینکه معمولا فروردین ماه به دلیل آماده بودن تجهیزات، واحدها در حداکثر ظرفیت تولید قرار دارند، گفت: به همین دلیل امکان ثبت رکوردهای تولید بیشتر از سایر زمان‌ها وجود دارد. امیدواریم این رکوردهای تولید روزانه مقدمه‌ای برای ثبت  رکورد جدید تولید ماهانه واحدها باشد.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸
شناسه مطلب : 34981
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.