تازه ترین عناوین
گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ صدای پای شمش ۶۰۰ دلاری و اسلب ۸۰۰ دلاری در بازارهای جهانی/ فرصت طلایی فولادسازان ایرانی (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۷۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، رشد ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته تغییری نداشت و متوسط قیمت فوب اسلب صادراتی، ۶۴۲.۵ دلار به ازای هر تن بود.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۶۳۵ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۷۶ تا ۵۷۹ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۱۸ فروردین، رشد ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش تقاضا برای شمش فولادی صادراتی ایران از طرف مشتریان آسیایی باعث شده تا فولادسازان ایرانی قیمت‌ها را باز هم بالاتر ببرند. یک محموله ۲۰ هزار تنی شمش فولادی ایران در هفته گذشته با قیمت ۵۷۶ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخته شد و محموله ۳۰ هزار تنی دیگری نیز با نرخ ۵۷۹ دلار به ازای هر تن به فروش رسید. متال بولتن گزارش داده که یک فولادساز ایرانی قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن را برای یک مزایده خود مدنظر دارد.

با توجه به افزایش قیمت اسلب در بازارهای مختلف و عقب‌ماندگی قیمت اسلب صادراتی ایران از رشد قیمت‌ها در هفته گذشته، انتظار می‌رود که در هفته‌های پیش رو قیمت اسلب صادراتی ایران نیز رشد قابل توجهی را تجربه کند. قیمت اسلب صادراتی CIS به ۸۰۰ تا ۸۰۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

بازار فولاد در حال حاضر در یک سوپرسایکل صعودی قرار دارد. قیمت بیلت صادراتی CIS به ۶۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده که بالاترین قیمت در ۹ سال گذشته است. در بازارهای مختلف قیمت ورق فولادی نیز به بالاترین میزان از سال ۲۰۰۸ تاکنون رسیده است. افزایش قیمت فولاد، فرصتی طلایی را در اختیار فولادسازان ایرانی نظیر #فخوز، #فولاد، #کاوه، #هرمز و غیره قرار داده است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶
شناسه مطلب : 35110
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.