تازه ترین عناوین
چیلان گزارش می‌دهد:پنجمین جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد برگزار شد + جزئیات کامل و تصاویر
جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد با حضور بیش از ۲۰ شرکت بزرگ فولادی و معدنی امروز ۳۰  فروردین از طریق سامانه جلسات مجازی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حضور مدیران روابط عمومی زنجیره آهن و فولاد کشور و اعضای انجمن و همچنین حضور افتخاری دکتر ترابی مدیر روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد با حضور بیش از ۲۰ شرکت بزرگ فولادی و معدنی امروز ۳۰  فروردین از طریق سامانه جلسات مجازی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حضور مهندس سلیمانی عضو هیئت مدیره انجمن و همچنین حضور افتخاری دکتر ترابی مدیر روابط وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

مهندس نادر سلیمانی عضو هیئت مدیره انجمن فولاد، در این نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان روابط عمومی شرکت‌های بزرگ زنجیره آهن و فولاد کشور، ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: در زنجیره فولاد در بخش تولید کارهای بسیار بزرگ صورت گرفته و عملکرد درخشانی در حوزه تولید وجود داشته است که ضرورت دارد در قالب کارهای مشترک و تلاش روابط عمومی‌های زنجیره فولاد، این دستاوردها به درستی به اطلاع مردم و مسئولین رسانده شود.

وحید یعقوبی مدیر اجرایی انجمن فولاد نیز گفت: کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد در سال ۹۷ و تقریباً همزمان با برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران تشکیل شد و این جلسه، پنجمین جلسه این کمیته است. امید است بار دیگر که در آستانه برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران قرار داریم، با هم‌افزایی و همکاری انجمن عمومی‌های روابط فولاد، بتوانیم کارهای بزرگی را در حوزه اطلاع‌رسانی و پیش‌برد اهداف شرکت‌های فولادی و معدنی رقم بزنیم.

ترابی: باید به سمت روابط عمومی هوشمند حرکت کنیم

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در پنجمین نشست مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد بر استفاده از روابط عمومی هوشمند برای گذار از شرایط پیچیده کنونی تاکید کرد.
محمد حسن ترابی با بیان این مطلب، افزود: امروز سیستم‌ها، ساختارها و روابط انسانی و اجتماعی بسیار پیچیده تر از گذشته شده است که دلیل این پیچیدگی از منظر بنگاه‌های اقتصادی ایجاد مزیت رقابتی و پایدار و از منظر علوم اجتماعی و جامعه شناسی مشکلات اقتصادی است که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و نمی‌توان به راحتی از آنها چشم پوشی کرد.
وی هوشمندی فعالیت‌ها در این شرایط پیچیده را لازمه انجام کار در حوزه بسیار مهمی همچون روابط عمومی دانست و تصریح کرد: روابط عمومی هوشمند در این شرایط با جدیت و تکیه بر فنآوری و نوآوری به دنبال فرصت آفرینی، ارزش‌آفرینی، امیدآفرینی، مشارکت آفرینی و تفاهم آفرینی است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در ادامه با تاکید بر این که چهار عامل اصلی تحولات و آشفتگی‌ها برای شکل گیری اقدامات مدیریتی جدید باید مد نظر قرار گیرد، گفت: این چهار عامل شامل مشتریان، فناوری، رقبا و استانداردهای قانونی، نظارتی و اخلاقی است.
ترابی همچنین به تشریح این عوامل پرداخت و اضافه کرد: در بخش مشتریان رشد فزاینده انتظارات مشتریان، شرکت‌ها را ملزم کرده است تا محصولات و اقلام مرتبط با پشتیبانی از مشتری و رویکردهای ارتباطی را سفارشی سازی کنند و برای مشتریان داخلی و خارجی خود ارزش آفرینی نمایند.
وی رشد پایدار را به معنای یادگیری مهارت‌های جدید در بازارهای جهانی دانست و افزود: عامل اصلی رشد پایدار در واقع توجه و عمق بخشی به موضوعات مرتبط با حوزه مشتریان و مشتری مداری است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت همچنین در خصوص موضوعات مرتبط با فناوری توضیح داد: شرکت‌ها باید روش‌های جاری در ارتباط با عملکرد داخلی و رقابت خارجی خود را بر پایه ظهور و تحول فناوری در مدیریت اطلاعات، تولید و عرضه خدمات و محصولات جدید و مدیریت مشتریان پیاده سازی نمایند که این موضوع در حوزه ارتباطات با توجه به ظهور اپلیکیشن‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی روند این تغییرات را لحظه ای نموده و روابط عمومی موفق است که بتواند در اهداف سازمانی از این ابزارها بهره گیرد.
ترابی در خصوص رقبا نیز گفت: رقبا مشتریان را به سوی بازارهای جدیدی هدایت کرده و شرکت ها را مجبور می کنند تا هزینه های فراوانی را روی توسعه محصول صرف نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استانداردها پرداخت و گفت: شفافیت نسبت به سهامداران و همچنین خلاهای نمادی منجر به شکل‌گیری اقدامات مدیریتی جدید در حوزه رقابت خواهد شد
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت، تصریح کرد: این چهار عامل تاثیرگذار بر بقای سازمان‎ها تاثیر می گذارند و در این شرایط هوشمندی در فعالیت‌ها لازمه انجام کار در حوزه بسیار مهمی همچون روابط عمومی هاست.
ترابی ادامه داد: روابط عمومی هوشمند باید با تولید محتوا و تکیه بر روش‌های نوین اطلاع یابی و اطلاع رسانی و مجهز شدن به دانش روز؛ سازمان خود را به‌صورت هدفمند معرفی کند و از منافع سازمان خود در بازار صیانت نماید.
وی همچنین بر آمادگی مجموعه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت بر استفاده از تمامی ظرفیتها و پتانسیلهای موجود و در اختیار گذاشتن این ظرفیتها با زیرمجموعه های مرتبط با حوزه تخصصی صنعت، معدن و تجارت در این راستا تاکید کرد.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت همچنین پیشنهاد تشکیل انجمن روابط عمومی‌های صنعت، و معدن و تجارت را با حضور روابط عمومی‌های تخصصی این بخش ارایه داد.
ترابی ادامه داد: باید بتوانیم در عین آینده نگری مهارت پاسخگویی به تحولات و تغییرات را داشته باشیم و این موضوع داشتن یک برنامه ارتباطی منسجم را بیش از پیش ضروری می نماید.
وی همچنین تصریح کرد: ایجاد هم افزایی و تعریف پروژه‌های این حوزه که نیاز به تبیین در جامعه دارد بسیار ضروری است تا بتوانیم زمان در نظر داشتن منافع شرکت، ذینفعان خود را از این موضوعات مهم مطلع نماییم.

حلوایی پور: شرکت‌ها پیوست رسانه‌ای داشته باشند

ابوذر حلوایی‌پور، مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در این نشست با اشاره به پیوست رسانه ای شرکت های معدنی و صنعتی گفت: ما به‌عنوان روابط عمومی باید بتوانیم در مورد دستاوردهای شرکت‌ها خود اطلاع‌رسانی درست و دقیقی داشته باشیم. ما روابط عمومی تمام شرکت‌های زیرمجموعه را در گل گهر فعال کرده‌ایم. باید تأکید کنم که گل گهر آمادگی این را دارد که به‌صورت قوی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران حضور یابد و از این رویداد که تأکید آن بر بومی‌سازی است به‌صورت کامل حمایت می‌کند. ما جهت هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد آمادگی کامل را داریم.

نباتی‌نژاد: هم‌افزایی در حوزه روابط عمومی فولاد

هادی نباتی نژاد، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان نیز در این نشست تخصصی بیان داشت: روابط عمومی فولاد مبارکه در روز ۲۷ اردیبهشت بیش از ۲۰ پروژه در حوزه اطلاع‌رسانی را رونمایی خواهد کرد. فولاد مبارکه همان‌طور که قطب تولید فولاد کشور است، باید قطب رسانه‌ای نیز باید باشد. ما در حال ساخت تعداد زیادی مستند، انیمیشن، موشن‌گرافی، کاریکاتور و غیره هستیم و سعی‌مان این است که دستاوردهای فولاد مبارکه را در جهت امیدآفرینی در جامعه به نحو خوبی اطلاع‌رسانی کنیم.

وی افزود: ما در روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید کارهای مشترک در حوزه‌های مختلف انجام دهیم تا با این هم‌افزایی، تولیدات رسانه‌ای کامل‌تر و قوی‌تری تولید شود. فولاد مبارکه از جشنوار و نمایشگاه ملی فولاد حمایت می‌کند و رویدادهایی مثل این جشنواره و نمایشگاه، فرصت‌هایی برای هم‌افزایی روابط عمومی‌های زنجیره فولاد هستند.

فروغی‌نیا: سازماندهی برای برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران تسریع شود

غلامرضا فروغی نیا، مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد گفت: به دلیل شیوع کرونا با یک سال وقفه این جشنواره و نمایشگاه برگزار می‌شود و ما باید برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر این رویداد مهم، کارها را سرعت دهیم. در سازماندهی برای برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، روابط عمومی‌ها از طریق‌ها هم‌افزایی با هم باید فعالیت‌های رسانه‌ای در این مورد را سرعت دهند. گذشته از این، روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید در تولید محتوا خود را تقویت کنند تا کارهای بزرگ صورت‌گرفته در زنجیره فولاد، به‌صورت موثرتری در فضای عومی جامعه انعکاس داده شود.

یاوری: بهبود عملکرد تخصصی روابط عمومی ها

یاوری، مدیر روابط عمومی گروه ملی فولاد نیز در این نشست اظهار داشت: راه‌اندازی انجمن‌ تخصصی روابط عمومی یکی از کارهایی است که اگر صورت گیرد کمک بزرگی به راهبری و مدیریت شرکت‌ها می‌کند. روابط عمومی یک موقعیت حساس برای انتقال برنامه‌ها و اهداف مدیریت شرکت هم به سایر لایه‌های شرکت و هم به بیرون از سازمان است. ما باید انجمن‌ها و موسسات تخصصی در حوزه روابط عمومی ایجاد کنیم تا عملکرد روابط عمومی‌ها روزبه‌روز حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر شود.

امیری: برگزاری منظم جلسات کمیته روابط عمومی

علیرضا امیری، مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز با حضور در این نشست مجازی گفت: ضرورت دارد که جلسات کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد در دفعات بیشتری و در دوره‌های زمانی کوتاه‌تر برگزار شود تا این جلسات موثرتر واقع شود.

جهانگیرپور: برنامه‌های مشارکتی زنجیره فولاد با استفاده از پلتفرم سازمان صداوسیما

احمدعلی جهانگیرپور مدیر روابط عمومی هلدینگ غدیر در این نشست بیان داشت: ما در روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید برنامه‌های مشارکتی داشته باشیم و این برنامه‌های مشارکتی در حوزه‌های مختلف را می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های صداوسیما به پیش ببریم و از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی استفاده کنیم.

سرقینی: ضرورت استفاده از نیروهای تخصصی در روابط عمومی‌ها

آقای سرقینی، مدیر روابط عمومی هلدینگ کاوه پارس نیز در این نشست بر تأکید بر استفاده از نیروهای روابط عمومی تخصصی اظهار داشت: ضروری است که روابط عمومی‌ها از نیروهای روابط عمومی تخصصی که از توانمندی مذاکره برخوردارند، استفاده کنند. همچنین در روابط عمومی‌ها باید به سمت مستندسازی حرکت کنیم و سختی‌های کار تولید فولاد را به تصویر بکشیم. سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران نیز رویداد بسیار مهمی است که امیدوارم با قوت برگزار شود و ما در هلدینگ کاوه پارس حامی برگزاری این رویداد بزرگ هستیم.

معماریان: حمایت از برنامه های کمیته روابط عمومی

معماریان مدیر روابط عمومی فولاد غرب آسیا در این نشست گفت: همت و تلاش انجمن فولاد در همه زمینه‌ها از برگزاری جشنواره و نمایشگاه بومی‌سازی در صنعت فولاد گرفته تا برگزاری جلسه کمیته روابط عمومی و ایده دوره های آموزشی مایه مباهات است و بنده به سهم خود از این تلاش‌ها تشکر می‌کنم.

صفریان: برگزاری جلسات با نمایندگان مجلس

رضا صفریان، مدیر روابط عمومی فولاد هرمزگان نیز گفت: پیشنهاد بنده این است که با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس، با محوریت انجمن فولاد، جلسات مشترکی برگزار شود تا برخی محتواها در این جلسات ارائه شود و تفاهم بیشتری در مورد زنجیره فولاد شکل بگیرد… فولاد هرمزگان آماده هرگونه همکاری در خصوص برگزاری هرچه بهتر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران است.

بقراط: ضرورت حضور قدرتمند در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

آقای بقراط مدیر روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان گفت: ما شرکت‌های زنجیره فولاد باید حضور موثر و قدرتمندی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران داشته باشیم تا این نمایشگاه که محور آن بومی‌سازی است به بهترین شکل ممکن برگزار شود و کل زنجیره از پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه ساخت داخل بهره‌مند شود.

فیلسوفیان: نگاه ویژه به شرکت‌های کوچک و دانش‌بنیان

سعید فیلسوفیان مدیر روابط عمومی هلدینگ میدکو نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران باید به شرکت‌های کوچک فعال در زنجیره فولاد بها داده شود و فضای خوبی برای این شرکت‌ها، خصوصاً شرکت‌های دانش‌بنیان، درنظر گرفته شود تا ساخت داخل و بومی‌سازی در زنجیره فولاد بیشتر تقویت شود.

حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، نوراله خیری مدیر روابط عمومی فولاد صنعت بناب، آقای ارجمند از روابط عمومی جهان فولاد سیرجان، حسن ولی‌زاده مدیر روابط عمومی شرکت آهن و فولاد ارفع و مرتضی فتاح‌پور از روابط عمومی فولاد غدیر نی‌ریز، آقای محمودی از روابط عمومی ایمیدرو، آقای جافر از روابط عمومی شرکت ملی فولاد ایران، آقای کمالی مدیر روابط عمومی فولاد آلیاژی ایران و آقای جهانپور مدیر روابط عمومی توسعه آهن و فولاد گل گهر از دیگر حاضران در جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد بودند.

2

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶
شناسه مطلب : 35141
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.