صرفه‌جویی ۱۹ میلیون یورویی چادرملو با بومی‌سازی تجهیزات
حسین اطمینان مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه با ساخت داخل قطعات مورد نیاز این شرکت، تنها در سال ۹۹ بیش از ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای سال جاری با فرض عدم افزایش قابل توجه ارزش برابری ارز در این بازه زمانی، میزان صرفه جویی ارزی ناشی از داخلی سازی اقلام مورد نیاز شرکت بالغ بر ۲۲ میلیون یورو پیش بینی شده است.

حسین اطمینان مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه با ساخت داخل قطعات مورد نیاز این شرکت، تنها در سال ۹۹ بیش از ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای سال جاری با فرض عدم افزایش قابل توجه ارزش برابری ارز در این بازه زمانی، میزان صرفه جویی ارزی ناشی از داخلی سازی اقلام مورد نیاز شرکت بالغ بر ۲۲ میلیون یورو پیش بینی شده است .
حسین اطمینان همچنین افزود: با تشکیل دپارتمان بومی سازی در زیرمجموعه مدیریت بازرگانی در نیمه دوم سال ۱۳۹۹، یکپارچه سازی و مدیریت تامین اقلام مورد نیاز واحد های تولیدی در بخش مجتمع معدنی و صنعتی به صورت متمرکز در دستور کار این دپارتمان قرار گرفت.
دکتر اطمینان از جمله اقدامات دپارتمان بومی سازی چادرملو را، انحصار زدایی و مهندسی ارزش عنوان کرد و افزود: هدف ما تامین ارزان تر اقلام (با حفظ کیفیت مورد نظر) و همچنین افزایش کیفیت اقلام مورد نیاز به منظور افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید است.
مدیر امور بازرگانی چادرملو به عملکرد دپارتمان بومی سازی شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت :
در سال ۱۳۹۹ در مجتمع معدنی چادرملو ۶۴۳ قطعه و در مجتمع صنعتی ۱هزارو ۴۴۶ قطعه بومی سازی شده که نسبت به سال ۹۸ به میزان قابل توجه ۶۳ درصد افزایش داشته است.
گفتنی است تا کنون بیش از ۳۰ هزار قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو داخلی سازی شده است .

2

تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
شناسه مطلب : 35191
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی