رکوردشکنی تولید آهن اسفنجی با بهره‌گیری از کاتالیست‌های شرکت گسترش فناوری خوارزمی
واحدهای احیاء مستقیم فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین واحدهای احیاء مستقیم جهان با فناوری DRI، با تکیه بر دانش و تجربه مهندسان کشور، به رکورد تولید ماهیانه ۷۲۹،۲۵۴ تن آهن اسفنجی در فروردین ماه دست یافتند. تولید آهن اسفنجی در دو مدول B و C و نیز مگامدول خرازی B، با بهره‌گیری از کاتالیست‌های ریفرمینگ احیاء مستقیم و جاذب های سولفورزدایی تولیدی شرکت گسترش فناوری خوارزمی صورت می‌گیرد. همچنین با تولید ۸۸،۶۰۱ تن آهن اسفنجی در نخستین ماه سال جاری در واحد احیاء مستقیم شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، رکورد تولید جدیدی در این شرکت به ثبت رسید. کاتالیست‌های تولیدشده در شرکت گسترش فناوری خوارزمی در شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین واحد احیاء مستقیم جهان با فناوری DRI، با تکیه بر دانش و تجربه مهندسان کشور و با اعتماد و حمایت از تولید ملی و تولید کنندگان داخلی، بار دیگر توان و ظرفیت تولید آهن اسفنجی را با بالاترین میزان تولید به ثبت رساند.
این مجتمع عظیم تولید فولاد کشور، که با موفقیت های کسب شده در همه سال های درخشان فعالیت خود و به خصوص سال ۱۳۹۹ در راستای «جهش تولید»، که این مجتمع را به نماد «عزم و اراده ملی» بدل ساخته است، در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، با همت و تلاش کلیه نیروهای تولیدی، پشتیبانی و مدیریتی، رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند که در آغاز بهار طبیعت، کام صنعتگران ایران زمین را شیرین ساخت.
بنا بر آمار رسمی تولید، واحدهای احیاء مستقیم در این ماه به رکورد تولید ماهیانه ۷۲۹،۲۵۴ تن آهن اسفنجی دست یافتند که رکورد قبلی ماهیانه این مجموعه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به مقدار۷۱۶،۵۰۰ تن بوده است. همچنین واحد احیاء مستقیم شهید خرازی، در این ماه با عبور از تولید ۲۶۰،۰۰۰ تن در ماه، به رکورد ۲۶۴،۴۵۰ تن دست یافت که باز رکورد قبلی این واحد در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به مقدار ۲۵۵،۷۹۵ تن در ماه بدست آمده بود.
تولید آهن اسفنجی در دو مدول B و C و نیز مگامدول خرازی B، با بهره گیری از کاتالیست های ریفرمینگ احیاء مستقیم و جاذب های سولفورزدایی تولیدی شرکت گسترش فناوری خوارزمی تحقق می یابد که ما را بر آن می دارد تا ضمن تبریک به کلیه پرسنل خدوم فولاد مبارکه اصفهان، با عزمی راسخ تر و همتی مضاعف، به تلاش در عرصه تولید محصولات با فناوری پیشرفته در گستره عظیم صنعت فولاد کشور ادامه دهیم.

ثبت رکورد جدید در تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد غدیر ایرانیان

با تولید  ۸۸،۶۰۱ تن آهن اسفنجی در نخستین ماه سال جاری در واحد احیاء مستقیم شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان رکورد جدیدی در تولید آهن اسفنجی کشور به ثبت رسید که این رخداد بیانگر موفقیت اجرای پروژه با افزایش ظرفیت مدول های میدرکس ۸۰۰ هزار تنی در ایران است.
کشور ایران با تولید ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن آهن اسفنجی بعد از کشور هند جایگاه دوم تولید آهن اسفنجی در جهان را دارا می باشد. بر اساس آمارهای تولید آهن اسفنجی در پایان سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ به میزان ۹ درصد رشد داشته است که شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با تولید ۸۷،۸۸۱ تن آهن اسفنجی در بهمن ماه ۱۳۹۹ آخرین رکورد تولید ماهیانه را به نام خود ثبت نمود. مفتخریم که بخشی از این رکورد که بالاترین تولید ماهیانه در ده سال اخیر می باشد وامدار کاتالیست های تولید شده در شرکت گسترش فناوری خوارزمی می باشد.
واحد احیاء مستقیم شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان از واحدهای سری ۸۰۰ هزار تن در سال بوده است که برنامه افزایش ظرفیت تولید را در دستور کار خود داشته است و این مهم با افزایش قطر تیوب های ریفرمر از (۸ اینچ به ۹ اینچ) در تعمیرات سالیانه سال ۱۳۹۹ انجام گرفت. با تغییرات صورت گرفته، این واحد که پیش از این به عنوان یک واحد سری ۸۰۰ شناخته می شد، توانست ظرفیت تولید سالیانه خود را تا ۱ میلیون تن افزایش دهد.
کاتالیست های مورد استفاده در ریفرمر نیز که از یک شرکت خارجی خریداری شده بود، پس از ۱۰ سال بهره برداری در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ تخلیه شده و این بار با اعتماد به دانش و مهارت مهندسان ایرانی، از کاتالیست های شرکت گسترش فناوری خوارزمی در این واحد بارگذاری شد که عملکرد بسیار مناسب و رضایت بخشی را در پی داشته است.
شرکت گسترش فناوری خوارزمی با تکیه بر توانمندی مهندسان ایرانی در سال گذشته و سال جاری در پیشرفت شرکت های فولادی از جمله رکورد شکنی های تولید آهن اسفنجی در غدیر نی ریز، مگامدول خرازی در فولاد مبارکه اصفهان و همچنین شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان نقش بسزایی داشته است.
این شرکت خرسند است که توانست بار دیگر پاسخگوی اعتماد شرکت های صنعت فولاد داخل کشور باشد و بخشی از نیاز صنایع فولاد و پتروشیمی کشور را از کاتالیست های خارجی مرتفع نماید.

خوارزمی 3

2

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴
شناسه مطلب : 35288
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی