فوری و بسیار مهم؛خبر چیلان تأیید شد: صادرات شمش فولادی آزاد شد+ سند و فهرست صادرکنندگان مجاز
دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با ارسال نامه‌ای به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه اعلام کرد که صادرات شمش فولادی (بیلت، بلوم و اسلب) آزاد شده است و صادرات شرکت‌هایی که فهرست آن‌ها اعلام شده به مدت سه ماه از تاریخ ۱ خرداد نیازمند دریافت مجوز دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و تیک صادراتی نیست. چیلان در هفته گذشته برای نخستین بار خبر داده بود که به‌زودی آزادسازی صادرات شمش از طرف وزارت صمت ابلاغ می‌شود.

به گزارش  چیلان ، دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با ارسال نامه‌ای به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه اعلام کرد که صادرات شمش فولادی (بیلت، بلوم و اسلب) آزاد شده است و صادرات شرکت‌هایی که فهرست آن‌ها اعلام شده به مدت سه ماه از تاریخ ۱ خرداد نیازمند دریافت مجوز دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و تیک صادراتی نیست.  چیلان  در هفته گذشته برای نخستین بار خبر داده بود که به‌زودی آزادسازی صادرات شمش از طرف وزارت صمت ابلاغ می‌شود.

همزمان با آزادسازی صادرات شمش، دفتر صنایع معدنی وزارت صمت از دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه خواسته است که گزارش صادرات واحدهای فولادی به صورت ماهیانه به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، دبیر خانه کارگروه تنظیم بازار و دفتر صنایع معدنی ارائه گردد تا «در صورت عدم رعایت کف عرضه در بورس کالا و عدم انجام تعهدات ارزی و با اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، صادرات آنها تعلیق گردد».

همچنین واحدهای تولیدی شمش فولادی برای آن مقدار از شمشی که در بورس کالا معامله نگردیده است می‌توانند برای صادرات برنامه‌ریزی نمایند.

حذف تیک صادراتی و تسهیل صادرات فولاد اقدامی مثبت در راستای پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید فولاد است. قیمت فولاد در بازارهای جهانی وضعیت بسیار مطلوبی دارد و با توجه به وجود رکود در بازار داخلی و نیاز کشور و صنایع به ارزآوری، تسهیل صادرات فولاد یکی از نیازهای فوری صنعت فولاد کشور است. شایان ذکر است هفته گذشته دفتر صنایع معدنی اعلام کرد که صادرات محصولات طویل فولادی به مدت سه ماه به تیک صادراتی وزارت صمت نیاز ندارد.

بیشتر بخوانید:

خبر فوری؛ صادرات شمش فولادی آزاد شد

مشاهده کنید: صادرات فولاد آزاد شد/ گره‌گشایی از مشکل صادرکنندگان فولاد ایران

تصویر نامه دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و فهرست شرکت‌هایی که می‌توانند به صادرات شمش مبادرت ورزند را ببینید:

1 61 2 316

2

تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲
شناسه مطلب : 35570
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.