ارزش افزوده ۲ میلیون دلاری فولاد سفیددشت
شرکت فولادسفیدشت با استفاده از توان تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی موفق به بومی سازی بخشی از تجهیزات و قطعات موردنیاز خود با ارزش بیش از ۲ میلیون دلار شد.

به گزارش  چیلان ، شرکت فولادسفیدشت در راستای سیاست استفاده حداکثری از توان تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی، موفق به بومی سازی بخشی از تجهیزات و قطعات موردنیاز خود با ارزش بیش از ۲ میلیون دلار شد.

مدیر عملیات و مسئول کمیته بومی سازی شرکت فولاد سفیددشت گفت: با تشکیل کمیته بومی سازی فولاد سفیددشت در سال ۱۳۹۷، شناسایی و سازماندهی قطعات و تجهیزات با قابلیت تأمین از داخل در دستور کار قرار گرفت که حاصل این فرایند، بومی سازی بیش از ۱۶۰ قطعه و تجهیز موردنیاز صنعت فولاد بوده است.

ایمان سلیمانی افزود: بومی سازی قطعات و تجهیزات برای شرکت فولاد سفیددشت از جنبه‌های مختلفی از جمله خودکفایی، توانمندسازی صنایع داخلی، کاهش هزینه‌های ارزی، قابلیت بهینه سازی و بازطراحی تجهیزات و قطعات، تسریع در فرایند خرید و سهولت دسترسی به خدمات پس از فروش، حائز اهمیت است.

وی از طراحی و ساخت الکتروموتور‌های MV، گلوب ولوها، دمپر‌های الکتریکی دمنده ها، عملگر والوها، گیربکس‌های واحد کلاریفایر، کلاسیفایر و سیستم حمل مواد، روتور دمنده‌های سنگین، بدنه فن Stack، پمپ‌های دور بالا، تیغه‌های فن بر ج‌های خنک کن و نمونه گیر اتوماتیک کوره به عنوان مهم‌ترین تجهیزات و قطعات بومی سازی شده این شرکت در سال ۱۳۹۹ یاد کرد.

سلیماین گفت: با تدوین سند بومی سازی و توسعه همکاری واحد‌های عملیات و بازرگانی در جهت سیاست گذاری تأمین قطعات واحد فولادسازی، بتوان برای پیشبرد هر چه بهتر برنامه تأمین تجهیزات و قطعات موردنیاز این واحد از تأمین کنندگان داخلی بهره‌مند شد

2

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳
شناسه مطلب : 35844
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.