مدیرعامل فولاد مبارکه در آیین افتتاح مرکز نوآوری این شرکت در دانشگاه صنعتی اصفهان:فولاد مبارکه با ایجاد مراکز نوآوری درصدد نقش آفرینی در تحقق تمدن اسلامی-ایرانی است
مدیرعامل فولاد مبارکه در آیین افتتاح مرکز نوآوری این شرکت در دانشگاه صنعتی اصفهان گفت:فولاد مبارکه به واسطه ماموریت‌های خود برای تحقق تمدن اسلامی-ایرانی، در سی‌امین سالگرد تاسیس خود به دستاوردهای زیادی ازجمله حجم بالایی از بومی‌سازی دست پیدا کرده و اتفاقات خوبی را رقم زده است؛ چشم‌انداز ما برای ۳۰ سال آینده، نقش تعیین‌کنندگی برای خلق آینده‌ای بهتر، رشد اقتصادی و تحقق اقتصاد بدون نفت است.

محمدیاسر طیب‌نیا گفت: آن هدف مقدسی که امام خمینی(ره) دنبال کردند، صرفاً انقلاب و تغییر رژیم نبود، بلکه پایه‌گذاری عملکرد نوین اسلامی-ایرانی بود.

وی گفت: در دهه‌های گذشته افتخارات ارزشمندی در جمهوری اسلامی رقم خورده اما با هدف‌گذاری تمدن اسلامی-ایرانی توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی همچنان فاصله دارد.

وی افزود: دلیل همزمانی ایجاد مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان با دهه مبارک فجر، این است که یکی از پایه‌های ایجاد تمدن اسلامی-ایرانی، چنین حرکت‌هایی در راستای تحقق نوآوری است.

وی ادامه داد: امروز شناخت بشر از طبیعت گسترش پیدا کرده و همین موضوع عرصه‌های زیادی را برای نوآوری باز کرده است. قریب به ۴۲ درصد سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر کشور زیر یک میلیارد تومان است و این نشان می‌دهد در مسیر نوآوری کار بزرگی صورت نگرفته و از دانش‌بنیان‌ها به‌درستی حمایت نشده است.

طیب نیا تاکید کرد: فولاد مبارکه به واسطه ماموریت‌های خود برای تحقق تمدن اسلامی-ایرانی، در سی‌امین سالگرد تاسیس خود به دستاوردهای زیادی ازجمله حجم بالایی از بومی‌سازی دست پیدا کرده و اتفاقات خوبی را رقم زده است؛ چشم‌انداز ما برای ۳۰ سال آینده، نقش تعیین‌کنندگی برای خلق آینده‌ای بهتر، رشد اقتصادی و تحقق اقتصاد بدون نفت است.

وی ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی فولاد مبارکه توسعه متوازن در همه حوزه‌هاست چراکه اگر در حوزه‌های مختلف توسعه پیدا نکنیم و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود نداشته باشیم، نمی‌توانیم موفق باشیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت:فناوری و نوآوری یکی از حوزه‌های مهم زیربنایی است که فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه پیشتاز از یک سال گذشته تاکنون برای تحقق این حوزه گام‌های ارزشمندی برداشته است.

وی بیان کرد: ورود فولاد مبارکه به حوزه نوآوری با ایجاد مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی اصفهان نسبت به گذشته متفاوت است؛ نگاه فولاد مبارکه به نوآوری، از نگاه سنتی به نگاه باز تغییر پیدا کرده و هدف‌گذاری آن سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌های پیشرو است.

وی گفت: تعداد قابل توجهی از مدیران تاثیرگذار کشور محصول دانشگاه‌های برتری همچون دانشگاه صنعتی اصفهان هستند؛ نگاه به نوآوری، باید نگاهی ویژه باشد چراکه یکی از منابع تولید ثروت و رشد اقتصادی است.

طیب نیا افزود: صنعت انتظاراتی از دانشگاه دارد و نگاه فولاد مبارکه در حوزه‌های دانشگاهی، حل مشکلات موجود کشور، به‌ویژه صنعت و نگاه به اقتصاد نوآوری است.

وی اظهار کرد:دانشگاه باید چابکی و چالاکی صنعت را در کنار اقدامات علمی و پژوهشی خود قرار دهد تا بتواند اقتصاد نوآوری را محقق کند.

طیب نیا در پایان گفت: هدف‌گذاری فولاد مبارکه برای ایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه‌ها، تبدیل استان اصفهان به قطب نوآوری و فناوری کشور است که ایجاد نخستین مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی اصفهان توسط این مجموعه نیز گواه این ادعاست. انتظار ما از دانشگاه صنعتی اصفهان هدایت منابع علمی و پژوهشی به مرکز نوآوری فولاد مبارکه است.

photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۰۷ ۱۲ ۱۱ ۱۷

2

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸
شناسه مطلب : 47616
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی