اجرای طرح های توسعه، بومی سازی و فناوری، مهمترین برنامه های فولاد سنگان در سال ۱۴۰۰
مدیرعامل فولاد سنگان از هدفگذاری این شرکت برای استفاده از فناوری‌ های نوین در جهت پایداری تولید و ارتقا کیفی محصول ، بهره‌وری کل منابع، اجرای طرح‌ های توسعه و متوازن‌ سازی ظرفیت‌ها، توسعه بومی‌ سازی و فن‌آوری در سال 1400 خبر داد.

به گزارش  چیلان ، علی امرایی افزود: ظرفیت واحد گندله‌ سازی این شرکت  پنج میلیون تن در سال است که در این راستا واحد گندله ‌سازی برای تولید این مقدار گندله آمادگی لازم را دارد. لذا با توجه به امکانات و زیرساخت‌ های موجود جهت تامین کنسانتره تا سقف ۲.۵ میلیون تن در این شرکت و امکان تامین بقیه کنسانتره از سایر منابع موجود، برنامه و هدف‌گذاری تولید گندله در سال ۱۴۰۰ بیشتر از سال گذشته در نظر گرفته شده که انشالله با همت و تلاش روزافزون کلیه همکاران شاهد تحقق این مهم خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد سنگان درخصوص عملکرد شرکت در زمینه سودآوری افزود: این شرکت تا پایان سال ۹۹ و با توجه به میزان فروش محصول تولیدی،افزایش ۲۵۵ درصدی سود را تجربه نموده که با توجه به در نظر گرفتن ظرفیت های موجود و همچنین تامین کنسانتره در داخل شرکت با توجه به راه اندازی  کارخانه کنسانتره سازی و همچنین کاهش هزینه های استهلاک و حمل و نقل و … ، انشالله شاهد افزایش تولید گندله و متعاقبا سود سالیانه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ساخت داخل به اقدامات این شرکت در زمینه ‌بومی‌ سازی اشاره کرد و گفت:  در سال جاری با برنامه ‌ریز‌ی‌‌ های صورت گرفته در زمینه مهندسی ساخت داخل و اجرای آن شاهد روند رو به رشد بومی‌ سازی قطعات و در آینده ‌ای نزدیک با اعتماد بیشتر به توانمندی داخلی، شاهد قطع وابستگی خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد سنگان در خصوص عملکرد این شرکت در حوزه توسعه و تکنولوژی گفت: پروژه احداث و راه اندازی کارخانه کنسانتره به عنوان عظیم ترین پروژه کنسانتره سازی در شرق کشور به ظرفیت ۵ میلیون تن  که به دست متخصصان داخلی و بدون حضور کارشناسان خارجی و همچنین تکمیل و اجرای طرح های توسعه ای و زیربنایی بیش از بیست پروژه در سال گذشته که نوید روند رو به رشد  پروژه های زیرساختی مورد نیاز و اساسی در این شرکت است.

مدیرعامل فولاد سنگان در ادامه از توجه این شرکت به مسئولیت های اجتماعی  گفت و افزود : التزام و پایبندی فولاد سنگان در صیانت و حفاظت از محیط زیست، منجر به دریافت لوح سپاس در حفاظت از محیط زیست را به همراه داشته که نشان از فرهنگ صنعتی نهادینه شده در کلیه ارکان این شرکت است و این روند در سال جدید نیز با شدت پیگیری و اقدام خواهد شد.

وی درباره برنامه‌ های فولاد سنگان به ‌منظور ارتقای توانمندی پرسنل در سال جدید ،عنوان کرد: «باز مهندسی فرآیندهای آموزش به ‌منظور استقرار ایزو ۱۰۰۱۵، برنامه ‌ریزی آموزش کارکنان ، استقرار نظام مدیریت منابع انسانی مبتنی بر استاندارد ۳۴۰۰۰، مدیریت ارتقای شغلی و تدوین دستورالعمل ارتقای افقی (مبتنی بر شایستگی فردی)، انتصابات، تدوین پروفایل شایستگی و تدوین و اجرای دستورالعمل مدیریت استعداد و جانشین پروری، مدیریت برنامه ‌ریزی جابه‌جایی و چرخش شغلی، پیاده‌ سازی نظام مدیریت عملکرد و توسعه شایستگی‌ های کارکنان، ارتقای مهارت‌ های رهبری سطوح مدیریتی و فراخوان استفاده از استادان داخلی از جمله برنامه ‌های فولاد سنگان در حوزه توسعه سرمایه های انسانی است.

به گفته‌  امرایی ایجاد مرکز توسعه ارتقای سلامت جسم و روان در سطح شهرستان خواف و طرح خانه به خانه غربالگری کووید ۱۹ در سال ۱۴۰۰ از جمله اقداماتی است که این شرکت در راستای توجه به سلامتی جسم و روان پرسنل و خانواده های محترمشان انجام داده است.

در خصوص اقدامات فولاد سنگان در عمل به مسئولیت های اجتماعی نیز ، التزام این شرکت به برنامه محوری، همواره جز اولویت های این شرکت بوده تا انشالله از نعماتی که خداوند به این منطقه ارزانی داشته، بتوانیم در راستای توسعه همه جانبه و متوازن منطقه بهره ببریم.

2

تاریخ انتشار : ۶ تیر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۸
شناسه مطلب : 36508
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.