دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تاکید کرد/ تسریع توسعه طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه توسط دولت سیزدهم
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از دولت سیزدهم انتظار داریم جهت رسیدن به قیمت واقعی در بازار فولاد طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه را تسریع کند.

به گزارش  چیلان ، سید رسول خلیفه سلطانی در توضیح تاثیر کرونا و کاهش تقاضای فولاد در چین اظهار کرد: افزایش سریع آمار ابتلا به کرونا در حداقل هشت شهر بزرگ چین موجب شده است تا در تقاضای فولاد تاثیر منفی بگذارد به گونه ای که گمانه زنی ها حاکی از این است که درکوتاه مدت شاهد افت قیمت فولاد باشیم.

وی گفت: سوداگران بازار فولاد در ایران، مترصد هستند تا قیمت فولاد افزایش یابد و احتمال می رود که شیوع واریانت دلتا بتواند به تعادل قیمت فولاد در بازار بیانجامد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از دولت سیزدهم انتظار می رود که به تولید ۳ میلیون تن ورق در شرکت فولاد مبارکه یاری برساند و موانع موجود بر سر راه نورد گرم ۲ شرکت فولاد مبارکه پایان ببخشد چراکه این پروژه، ملی است و باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به محدودیت های انرژی به ۶ میلیون ورق نیازمندیم که نیاز است طرح های تولید ورق های فولادی با حمایت دولت تسریع بخشیده شود تا بازار به تعادل برسد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: عرضه و تقاضا ورق های فولادی تخت در بازار برابر است و با توجه به سرگردانی نقدینگی، تولیدکننده و مصرف کننده نهایی متضرر می شوند و دولت چاره ای جز توسعه ورق های فولادی به ویژه طرح نورد گرم ۲ را ندارد.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵
منبع : ایراسین
شناسه مطلب : 37291
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی