آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته بعد از ۷۷ روز تعطیلی نمایشگاه ها به دلیل وضعیت قرمز کرونا، در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان (چهارشنبه- ۷ مهر ماه) در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، اظهار کرد: به همت فعالان صنعت نمایشگاهی کشور، با برگزاری نمایشگاه ها مجددا قلب اقتصاد ایران به تپش افتاد.

علی یارمحمدیان  گفت: یکی از بهترین نمایشگاه های فولاد کشور و در مرکز فولادی ایران یعنی اصفهان برگزار می شود.

وی گفت: ۱۱۰ شرکت فولادی، متالوژی، ریخته گری صنایع وابسته در سایت نمایشگاه اصفهان جمع شدند تا ثابت کنند همچنان نمایشگاه بهترین ابزار بازاریابی و بهترین ابزار توسعه صادرات و افزایش صادرات غیرنفتی است.

سهم ۵۴ درصدی صنایع فولادی در صادرات استان اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان در مراسم ربان چینی افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: از ۶۰۲ میلیون دلار صادراتی که طی ۶ ماه نخست امسال از گمرکات استان اصفهان انجام شده، صنایع فولادی سهم ۵۴ درصدی به خود اختصاص داده اند.

رسول کوهستانی پزوه افزود: این میزان غیر از صادراتی فولاد مبارکه، ذوب آهن و یا دیگر شرکت های فولادی است که از گمرکات شهید رجایی و دیگر گمرکات مرزی انجام می شود.

وی با بیان اینکه جهت حمایت از صنعت فولاد، از ابتدایی که ذوب آهن و فولاد ایجاد شد، دو گمرک اختصاصی ایجاد و در حال خدمات رسانی است، گفت: همچنین در سایر شرکت های فولادی نیز بحث ارزیابی و ارائه تسهیلات در محل واحدهای تولیدی آنها انجام می شود تا بتوانیم بیشترین تسهیلات را به آنها داشته باشیم.

تشکیل «کمیته دیپلماسی اقتصادی» در مجلس

عباس مقتدایی- نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در این مراسم، گفت: طی چند ماه گذشته مجلس شورای اسلامی ذیل کمیسیون سیاست خارجی خود، کمیته ای تحت عنوان «کمیته دیپلماسی اقتصادی» را تاسیس کرد و در جریان رای اعتماد به وزرا، به عنوان رئیس این کمیته با وزرای صمت، جهاد، نفت و اقتصاد و همچنین وزیر امور خارجی که مرتبط با عرصه دیپلماسی اقتصادی است، صحبت کردم.

وی تاکید کرد: امروز در شرایط آغاز به کار دولت، شاهدیم که وزرای یاد شده و تعداد دیگری از وزارتخانه ها موضوع دیپلماسی اقتصادی را به عنوان محور اساسی در برنامه کاری خود داده اند.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی برای اینکه تولید بتواند کار خود را سهل تر انجام دهد و صادرات و واردات به شایستگی پشتیبانی تولید را انجام داشته باشد، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد، گفت: مجلس در این دوره رونق تولید را به عنوان راهکار و راه چاره برای علاج دردهای صنعت، تولید و عرصه اقتصاد می داند و تلاش می کنیم بالاترین سطح حمایت از تولیدکنندگان و افرادی که در عرصه های مختلف به اقتصاد، تجارت و رونق اقتصادی کشور کمک می کنند، صورت گیرد.

چاره ای به غیر از پشتیبانی از تولید نداریم

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی بنا دارد تا دردهای کشور را با سرعت بیشتری درمان کند و چاره ای به غیر از پشتیبانی از تولید در بالاترین سطح نداریم.

مقتدایی به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری و صنایع وابسته اصفهان اشاره کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه در اصفهان نشان از تلاش فعالان این عرصه دارد و بستری برای به ثمر رسیدن تلاش های همگان در ایران است و اصفهان جایگاهی دارد که امروز تمام افراد این عرصه را دور هم جمع کرده است.

وی از آمادگی مجمع نمایندگان اصفهان برای همکاری با بخش های مختلف تولید خبر داد و ابرازامیدواری کرد؛ این افتتاح برای مشارکت کنندگان آن سرآغاز رونق بیشتر در فعالیت های باشد و در نهایت موجب رونق کسب و کار کشور شود.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان از امروز تا دهم مهر ماه ۱۴۰۰ میزبان شرکت‌های فعال در حوزه فولاد و صنایع وابسته خواهد بود تا دستاوردها، توانایی‌ها، پتانسیل‌ها و فعالیت‌های خود را در معرض بازدید متخصصان، فعالان و علاقه مندان این حوزه قرار دهند.

حضور ۱۱۰ شرکت از استان‌های اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی، یزد، خراسان رضوی، همدان و کرمان و همچنین نمایندگانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، امارات متحده عربی، هند و چین در نمایشگاه امسال اصفهان حضور دارند.

شرکت‌های حاضر در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد اصفهان در زمینه تولید فولاد، چدن و فلزات غیرآهنی (ریخته‌گری، عملیات حرارتی، آبکاری و پرداخت، متالورژی پودر)، خدمات صنعت متالورژی (مواد اولیه و کمک ذوب‌ها، قالب‌سازی و مدل‌سازی، خدمات آزمایشگاهی)، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته صنعتی (جرثقیل‌ها، ژنراتورها، موتورهای گازسوز، غبارگیرها، اتصالات و شیلنگ‌های فشار قوی، روانکارها و روغن‌های صنعتی، صنایع لاستیک و نوار نقاله‌ها، تصفیه‌خانه‌های صنعتی) و شکل‌دهی فلزات (نورد، آهنگری و جوشکاری، تراشکاری، برشکاری و پرسکاری) فعالیت دارند.

2

تاریخ انتشار : ۸ مهر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹
شناسه مطلب : 38365
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.